قیام ۱۵خرداد تجلی حمایت آحاد مردم از حاکمیت دینی بود

حجت الاسلام صفر قربانپور در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه قیام ۱۵خرداد۴۲ در واکنش به دستگیری امام خمینی(ره) و حمایت از امام و روحانیون در مقابل نظام سلطه و طاغوت برپاشد، اظهار داشت: مردم در قیام ۱۵خرداد نشان دادند که با تمام توان پشتیبان روحانیت و خواهان حاکمیت دینی هستند.

وی افزود: ۱۵ خرداد سال۴۲ روزی بود که مردم با جوش و خروش عظیم و با اهدای هزاران شهید و مجروح، بیزاری از ظلم و ستم را فریاد کشیدند و مخالفت خود را با ظلم و ستم و بی دینی طاغوت اعلام کردند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی بیان داشت: قیام ۱۵خرداد هم یک حرکت دینی و معنوی و هم یک اقدام سیاسی برگرفته از بصیرت و آگاهی بود که زمینه را برای شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی فراهم کرد.

قربانپور گفت: مردم انقلابی در روز ۱۵خرداد۴۲ باوجود اینکه می دانستند طاغوت چه عکس العملی در مقابل آنها نشان خواهد داد اما به خیابان ها آمدند و فریاد حق خواهی و حمایت از امام خمینی(ره) را سر دادند و بسیاری در این روز خون خود را تقدیم انقلاب کردند.

وی خاطرنشان ساخت: انقلاب اسلامی امروز ریشه های عمیق و مستحکمی دارد که به تدریج از سال ۴۲ شکل گرفته و در سال ۵۷ به ثمر رسیده و هم اکنون این درخت تنومند در سایه تفکرات انقلابی و جان فشانی های مردمی که از نسل همان انقلابیون پانزده خرداد۴۲ هستند هر روز تنومندتر و پربارتر می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در بخش دیگر صحبت های خود با اشاره به ۱۴خرداد سالروز رحلت بنیان گذار انقلاب اسلامی و در تبیین شخصیت امام خمینی(ره) گفت: شخصیت عظیم و بزرگ امام راحل از چندین بُعد باید تبیین شود که بخشی مرتبط با جایگاه شخصی و حقیقی امام و بخشی دیگر مرتبط با جایگاه ایشان به عنوان رهبر انقلاب و دستاوردهایی است که با انقلاب اسلامی برای مردم کشور به ارمغان آوردند.

قربانپور افزود: امام راحل از علم و اجتهاد مطلق برخوردار بودند و همواره به تهذیب نفس و تقوا توجه ویژه ای داشتند و از سوی دیگر در تمام امور، مردم و خدمت به آنها را مدنظر قرار می دادند.

وی بیان داشت: حکومت دینی مهمترین دستاوردی بود که امام راحل با نهضت خود برای مردم ایران اسلامی به ارمغان آورد و در حقیقت امام خمینی(ره) مدیریت دینی جامعه و کارآمدی دین در امور اداره جامعه را نهادینه کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: دستاورد مهم دیگر امام خمینی(ره) که در تمام جهان پژواک داشت خرد کردن ابهت پوشالی استکبار غرب و شرق بود و امام راحل در برابر تمامی قطب های ظلم و استکبار در جهان ایستاد و حکومت جمهوری اسلامی را پایه گذاری کرد.

قربانپور اظهار داشت: امام برای نخستین بار نوعی حکومت مردم سالاری دینی را بنیان نهاد که در آن هم مردم و هم دین نقش محوری داشتند و به سبب اینکه انقلاب اسلامی به دست مردم به ثمر رسید، امیدی برای محرومان و مستضعفان جهان شد که آنها نیز می توانند در مقابل ظلم بایستند و بر آن غلبه کنند.

وی ادامه داد: امروز صیانت از کیان اسلام و نظام اسلامی، استکبارستیزی، پیروی از آرمان های برحق امام خمینی(ره)، حمایت از محرومان و مظلومان، عدالت محور و اخلاق مدار بودن و همچنین حفظ وحدت و اتحاد از اصلی ترین وظایف آحاد جامعه ما است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: امروز دشمن استکباری از زاویه دیگری مشغول توطئه چینی است و تلاش دارد در عرصه جنگ نرم و با تهاجم فرهنگی به انقلاب اسلامی ضربه بزند بنابراین ما وظیفه داریم با هوشیاری و بصیرت، عبودیت و معنویت توطئه های دشمن را خنثی کرده و اقتدار نظام اسلامی را هر روز بیش از پیش رقم بزنیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قیام ۱۵خرداد تجلی حمایت آحاد مردم از حاکمیت دینی بود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات