سراب سکولاریسم در کویر ایران

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «سراب سکولاریسم در کویر ایران» از تازه‌ترین آثار منتشر شده از سوی دفتر نشر معارف است.  محتوا و بخش‌های مختلف این کتاب به گفته نویسنده آن عبارتند از: دین و سیاست، اسلام و سکولاریسم، مسلمانان و سکولاریسم، عوامل گرایش مسلمانان به سکولاریسم، تاریخچه و زمینه‌های شکلگیری سکولاریسم، زمینه‌های شکل‌گیری سکولاریسم در اروپا و جهان مسیحیت، تاریخچه سکولاریسم در جهان اسلام، زمینه‌های شکل گیری سکولاریسم در جهان اهل سنت و جهان تشیع، زمینه‌های گرایش عملی به جدایی دین از سیاست در بین برخی از علمای شیعه، حکومت دینی و توسعه، وضعیت سیاسی و فرهنگی و اقتصادی ایران در قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، سکولاریسم در ایران، فرآیند سکولاریسم در ایران، دولت سازندگی و سکولاریسم، اصلاح‌طلبان سکولار و فعالیت‌های آنها، رمز موفقیت نظام اسلامی در برابر سکولاریست ها و فتنه ۸۸ ترفند دیگر سکولاریست‌ها.

نویسنده در بخشی از مقدمه کتاب درباره علت پرداختن به این موضوع می‌نویسد: «پس از پیروزی انقلاب اسلامی با اینکه سکولاریست‌ها سخت مبهوت شده بودند و همه آمال و آرزوهای خود را بر باد رفته می‌دیدند، اما ابتدا فکر می‌کردند انقلاب ماندگار نیست و به زودی همه چیز به حالت اول باز خواهد گشت، ولی به زودی متوجه اشتباه خود شده و همه رشته‌های خویش را پنبه شده یافتند، بدین جهت فعالیت علیه نظام نوپای اسلامی توسط قشر روشنفکر آغاز شد و آنها مورد حمایت دو ابرقدرت شرق و غرب و حتی برخی کشورهای منطقه قرار گرفتند و نظام سلطه و ایادی‌اش نیز حمایت از این قشر را راهی گامی در جهت سرنگونی حکومت دینی تازه تأسیس می‌دانست. منتهی در دوران جنگ تحمیلی، از یک‌سو مردم متدین و انقلابی، در برابر اینگونه تفکرات به شدت موضع می‌گرفتند و از سوی دیگر، در دوران حیات پُربرکت امام خمینی(ره) روشنفکران جرأت عرض اندام در داخل کشور را نداشتند، اما بعد از رحلت امام، حوادثی رخ داد که زمینه را برای سکولارها مهیا نمود. نقطة آغازین این حوادث به «دوران سازندگی» برمی‌گردد.»

کتاب «سراب سکولاریسم در کویر ایران» در ۱۷۶ صفحه، قطع رقعی، تیراژ ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۶۵۰۰ تومان از سوی دفتر نشر معارف عرضه شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سراب سکولاریسم در کویر ایران» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات