«نویسنده، نقد و فرهنگ» منتشر شد

‏به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «نویسنده، نقد و فرهنگ» نوشته جرج لوکاچ به تازگی با با ترجمه اکبر معصوم بیگی توسط نشر نگاه منتشر شده است. این کتاب مجموعه مقاله ای از این متفکر مجار است.

جورج لوکاچ متفکر و فیلسوف بزرگ مجار، در گستره پهناور و گوناگونی مکتب های نظری و اندیشه وران نوآور معاصر، تاثیر زیاده داشته است. این تاثیر را می توان در حوزه های فلسفه، نقدادبی و تاریخ ادبی در سده بیستم مشاهده کرد؛ از مکتب فرانکفورت، تئودور آدرنو، والتر بنیامین، لوسین گلدمن، اعضای مکتب بوداپست تا اندیشه گرانی چون ایشتوان مساروش، تری ایگلتون و فردریک جیمسون.

کتاب «نویسنده، نقد و فرهنگ» تعدادی از مقالات لوکاچ را در حوزه نقد ادبی، نظریه ادبیات، زیبایی شناسی و فرهنگ را در بر می گیرد و نویسنده، ضمن نوشتن این مقالات، به کار بزرگانی چون گوته، تالستوی، زولا، تورگنیف، توماس مان، فلوبر، شیکسپیر، لسینگ و بسیاری دیگر پرداخته است.

این کتاب به تازگی با ۴۴۷ صفحه و قیمت ۳۰۰ هزار ریال به چاپ رسیده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان ««نویسنده، نقد و فرهنگ» منتشر شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات