ماده اعتیاد آور صنعتی در فست فودهای خوش طعم

وقتی طعم خوش همبرگر و ساندویچ ها در رستوران ها شما را به خوردن هر چه بیشتر آن مشتاق می کند باید بدانید که یک ترفند سیاه برای این طعم وجود دارد که به خاطر مواد اولیه مرغوب نیست.

ماده اعتیاد آور

کارشناسان هشدار می دهند ماده افزودنیE621 که نوعی نمک سدیم است خطرناکترین سمی است که افراد هر روز آن را به همراه اکثر مواد غذایی فرآوری مصرف می کنند.

گفتنی است، این نمک سدیم که در واقع نوعی نمک صنعتی است باعث خوشمزه شدن انواع مواد غذایی چون همبرگرها ، انواع پیتزا، چیپس و سایر خوراکی های فست فودی می شود و خاصیت اعتیاد آوری شدید مانند مواد مخدر دارد.

نخستین بار این نمک توسط یک شیمیدان ‍ژاپنی در سال 1907 کشف شده است .
نمک E621 سبب می شود تا مواد غذایی کم قیمت و حتی غیر خوش طعم مزه دارو خوشمزه شوند.

در بسیاری از رستوران های دنیا به انواع غذا ها این ماده افزوده می شود تا مشتری ها جذب رستوران و غذاهای آن شوند.

از جمله بیماری ها در اثر مصرف این ماده افزودنی می توان آسیب شدید سلول های مغزی، اعتیاد به خوردن مواد غذایی ، چاقی ، مشکلات بینایی ، تخریب ‍ژن ها و آسیب قوه چشایی و بویایی را نام برد.

براین اساس کارشناسان به افراد توصیه اکید می کنند از خوردن مواد غذایی فرآوری شده خودداری کنند و همینطور برچسب مواد غذایی صنعتی را خوانده و در صورت مشاهده این ماده از خوردن آن اجتناب کنند

باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط:

تفریح با طعم فست فود

فوت وفن هایی که فست فودها به شما نمی گویند

روش هایی برای کاهش مضرات فست فودها

همه چیز درباره پیتزا این فست فود خوشمزه

«تغذیه سالم» با طعم فست فود

[ منبع این خبر سایت نیک صالحی-اخبار می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ماده اعتیاد آور صنعتی در فست فودهای خوش طعم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات