محورهای راهبردی مسئولیت های اجتماعی صنعت نفت ایران اعلام شد

به گزارش روز شنبه ایرنا از شرکت نفت؛ سیدامیر طالبیان افزود: امسال در مناطق عملیاتی صنعت نفت در کنار تولید و صادرات، مسئولیت های اجتماعی، مدیریت سبز و نگاهی جامع مبتنی بر توسعه پایدار را رشد خواهیم داد.
مشاور اجتماعی وزیر نفت با اشاره به چهار راهبرد مهم مسئولیت های اجتماعی صنعت نفت از سوی شورای سیاست گذاری، گفت: قصد داریم در اولویت کاری با برنامه ریزی جامع در راستای حفظ محور تولید؛ مردم نیز از توسعه مناطق بهره مند شوند.
طالبیان تدوین راهبردهای مسئولیت های اجتماعی صنعت نفت را زمینه ساز تعامل عمیق میان ساکنان مناطق نفت خیز و صنعت نفت عنوان کررد و افزود: اکنون شرکت های نفتی بین المللی در برنامه های خود مفهوم مسئولیت اجتماعی را عملیاتی کرده و با برنامه نسبت به اجرای آن اهتمام دارند و توانسته اند با کنترل و نظارت، جوامع را از رسیدن به مرحله بحران و خطر حفظ کنند.
وی با اشاره به اهتمام ویژه وزارت نفت در اجرای مسئولیت اجتماعی در طرح ها و پروژه های صنعت نفت گفت: الزام به اجرای استراتژی مسئولیت اجتماعی در شرکتهای خصوصی و دولتی تولید و بهره بردار در صنعت نفت، شناسایی شرکت های مسئولیت پذیر و معرفی گزارش های ویژه در راستای اجرای صحیح مسئولیت های اجتماعی با استاندارهای موجود از دیگر محورهای راهبردی برای اجرای مسئولیت های اجتماعی در صنعت نفت به شمار می رود.
مشاور اجتماعی وزیر نفت افزود: برای اجرای مسئولیت اجتماعی در صنعت نفت باید ارائه کمک و حمایت از کارکنان و جوامع محلی پیرامون به شکل مناسب‌تری مدیریت شود.
طالبیان، ﻫﻤﮕﺮایی برای یافتن ﻣﺴﻴﺮﻫﺎی ﻫﻤﻜﺎری ﻣﻴﺎن ادارهﻛﻨﻨﺪﮔﺎن ﺻﻨﻌﺖ ﻧﻔﺖ و ﮔﺎز از ﻳﻚ ﺳﻮ و توجیه ﻣﺪﻳﺮان ﺳﺎزﻣﺎنهای دوﻟﺘﻲ و ﻏﻴﺮدوﻟﺘﻲ از ﺳﻮی دﻳﮕﺮ را مهمترین دلایل ضمانت های اجرائی مسئولیت های اجتماعی در صنعت نفت دانست.
مشاوراجتماعی وزیرنفت، وظایف شورای سیاست گذاری مسئولیت های اجتماعی شرکتی در صنایع نفت گاز، پتروشیمی و پالایشگاه های کشور را سیاست ها و خط مشی کلان،‌ هدفگذاری و تدوین چشم انداز توسعه ای، ساز وکار و فرآیندهای تدوین نظامنامه و بررسی طرحهای توسعه ای عنوان کرد.
وی، ورود به بازارهای جهانی صنعت نفت و گاز و آماده کردن فضای سرمایه گذاری را لازمه اجرای مسئولیت اجتماعی در پروژه ها دانست و افزود: اجرای مسئولیت اجتماعی شرکتها هزینه نیست، بلکه یک سرمایه است.
طالبیان ادامه حیات شرکت ها و واحدهای تولیدی و صنعتی به ویژه درصنعت نفت را اجرای مدیریت سبز اعلام کرد و افزود: تداوم و استمرار تولید و رشد نرخ اقتصادی اهتمام و نگاه ویژه به پیرامون واحدهای تولیدی است و این امر با اجرای مسئولیتهای اجتماعی و مدیریت سبز محقق خواهد شد.
اقتصام **1070**1724**1724

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «محورهای راهبردی مسئولیت های اجتماعی صنعت نفت ایران اعلام شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات