اصلاحیه قانون مالیات های مستقیم، پرداخت ها را شفاف می کند

«هوشنگ خستوئی» روز شنبه در گفت وگو با خبرنگاراقتصادی ایرنا افزود: مهمترین عامل در دستیابی به این هدف، اقدام های فرهنگی است تا مردم به کارکرد مالیات باور داشته باشند و با طیب خاطر آن را پرداخت کنند.
وی یادآوری کرد: امروز نرخ درآمد مشمول مالیات 25 درصد است و در قبال آن خدمات امنیتی، رفاهی و... به مردم ارائه می شود.
خستوئی ابراز امیدواری کرد روش های قدیمی و سنتی گذشته اخذ مالیات که تا اندازه ای فسادبرانگیز بود، به شیوه های پیشرفته تغییر یابد و بر پایه ضوابط اخذ شود.
وی اضافه کرد: مشخص شدن اینکه هر فرد در چارچوب مشخص شده چقدر مالیات می پردازد و در برابر چقدر خدمات دریافت می کند، مهمتر از بحث افزایش درآمد مالیاتی دولت ارزیابی می شود.
عضو شورای عالی انجمن حسابداران خبره ایران ادامه داد: امروز به دلیل کاهش قیمت نفت، درآمدهای کشور از این منبع محدود شده و بر این اساس، لازم است بخشی از هزینه های دولت با اخذ مالیات از عموم شهروندان تامین شود.
وی اضافه کرد: این مالیات باید در قبال درآمدی که ایجاد شده است، اخذ و همچنین راه های فرار مالیاتی بسته شود.
خستوئی گفت: امروز بیشترین مالیات را قشر کارکنان دولت می پردازند و باید با اندیشیدن تمهیدهای لازم، از گریز مالیاتی برخی افراد دیگر جلوگیری شود.
وی درباره اصلاحیه قانون مالیات های مستقیم اضافه کرد: در قانون پیشین، حسابرسان افزون بر انجام وظیفه خود، رسیدگی مالیاتی نیز انجام می دادند اما در مقررات جدید این مسئولیت بر عهده وزارت اقتصاد و دارایی است.
به گفته این مسئول، صورت های مالی شرکت ها وقتی قابل اتکاست که از سوی کارشناسان بی طرف رسیدگی شود و پس از آن می تواند مبنای دریافت مالیات، تسویه حساب بیمه و... قرار گیرد.
به گزارش ایرنا، سی و هفتمین همایش سراسری حسابداران خبره ایران سه شنبه گذشته در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.
در این همایش با توجه به اجرای اصلاحیه قانون مالیات های مستقیم که سی و یکم تیرماه 1394 تصویب و از آغاز امسال اجرا شد، موضوع ها و مباحث مرتبط با اجرای این قانون مانند تجدید ارزیابی دارایی ها، حسابرسی مالیاتی، رسیدگی به تراکنش های بانکی مشکوک، مالیات املاک و مستغلات و معافیت های مالیاتی مطرح شد.
مالیات اشخاص خارجی، طرح جامع مالیاتی، جرم مالیاتی و جزییات مالیاتی اجرای استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی (IFRS) در ایران از دیگر محورهای بحث در این همایش بود.
اقتصام ** 3065 **1961**1724

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اصلاحیه قانون مالیات های مستقیم، پرداخت ها را شفاف می کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات