شکارچی متخلف در پارک ملی گلستان دستگیر شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان در ماموریت گشت و کنترل نیروهای یگان اجرایی قرارگاه شماره سه پارک ملی گلستان در منطقه تنگه گل، محیط بانان صبح روز جمعه متوجه صدای شلیک در ارتفاعات محیط بانی تنگه گل و حضور {هار شکارچی شدند که شکار کرده بودند.

 محیط بانان برای دستگیری این شکارچیان اقدام کرده و پس از تعقیب و گریز، محیط بانان با درایت و هوشیاری موفق شدند، یک نفر از این شکارچیان متخلف را که سه رأس قوچ و یک رأس شوکا، را شکار کرده بود در حاشیه رودخانه مادرسو، دستگیر کنند.

سه شکارچی دیگر از این گروه با توجه توپوگرافی منطقه و استفاده از تاریکی هوا موفق به فرار شدند که مورد شناسایی قرار گرفتند.

در این عملیات که نتیجه آن دستگیری یک نفر شکارچی به همراه لاشه چهار راس قوچ و شوکا بود، پس از تنظیم صورتجلسه، این متخلفان تحویل مقامات قضایی شدند.

سه شکارچی متواری از شکارچیان سابقه دار بوده و چند مورد شکار غیر مجاز در پرونده آنها وجود دارد. از طرف اداره پارک ملی گلستان شکایتی برای دستگیری و مجازات کیفری آنها به دادگاه ارسال شده است.

جریمه ضرر و زیان هر راس قوچ و میش وحشی ۱۰۰ میلیون ریال و هر راس شوکا ۳۵۰ میلیون ریال است که این متخلفان باید مبلغ ۶۵۰ میلیون ریال بابت جریمه ضرر و زیان خسارت وارده به محیط زیست را در حق دولت واریز کنند.

پارک ملی گلستان یک‌هشتم تنوع گونه‌های گیاهی، یک‌سوم گونه‌های پرندگان و افزون بر نیمی از پستانداران کشور را در خود جای‌داده است و ازنظر طبقه‌بندی اقلیمی دارای سه اقلیم متفاوت خشک، نیمه‌خشک و نیمه مرطوب است و به همین دلیل پوشش گیاهی متنوع از استپی خشک تا جنگل‌های انبوه در آن مشاهده می‌شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شکارچی متخلف در پارک ملی گلستان دستگیر شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات