کشاورزان بشرویه ای ۵.۵ میلیارد تومان سود بانکی پرداخت کردند

حسین سرچاهی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهارکرد: با وجود خشکسالی شدید در این منطقه بایستی تسهیلات بانکی با سود پایین به کشاورزان و دامداران تعلق گیرد.

وی با بیان اینکه خشکسالی درآمد کشاورزان و دامداران را به کمترین رقم رسانده است، اظهار داشت: این درحالی است که در این وضعیت متاسفانه کشاورزان و دامداران شهرستان در سال گذشته  پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تنها سود تسهیلات بانکی پرداخت کرده اند.

سرچاهی با اشاره به مصوبه هیئت وزیران در خصوص تمدید وام ها و پرداخت سود آن توسط مدیریت بحران گفت: متاسفانه این امر تاکنون محقق نشده است.

وی عنوان کرد: برای جلوگیری از روند رو به رشد مهاجرت از روستاها  باید اعطای وام هایی با بهره کم به کشاورزان، دامداران و تشکل ها و  اعطای کمک بلاعوض جهت جبران خشکسالی در دستور کار قرار گیرد.

مدیرجهادکشاورزی شهرستان بشرویه تصریح کرد: پرداخت غرامت به کشاورزان از طریق صندوق بیمه کشاورزی از دیگر خواسته هایی است که می تواند کمک حال روستائیان این شهرستان باشد.

سرچاهی همچنین  مساعدت در خصوص حفر چاه دامداری برای دامداری ها، تامین و صدور مجوز کف شکنی برای چاه های دامداری، خریداری  موتور پمپ های کم بازده از کشاورزان توسط آب منطقه ای و پلمپ آنها را خواستار شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کشاورزان بشرویه ای ۵.۵ میلیارد تومان سود بانکی پرداخت کردند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات