ادارات اردبیل مکلف به رفع ایرادات مناسب‌سازی هستند

علی ستاری صبح شنبه در حاشیه بازدید از وضعیت مناسب‌سازی ساختمان‌های اداری به خبرنگار مهر گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی مکلف شده‌اند که در ساخت‌وسازهای خود اصول مناسب‌سازی را رعایت کنند.

وی افزود: مناسب‌سازی با هدف حمایت از معلولان انجام می‌شود تا معلولان بتوانند به امور روزمره خود رسیدگی کرده و در مراجعه با ادارات دچار سختی و مشکل نشوند.

مدیرکل بهزیستی استان با اذعان به اینکه این اداره کل فقط از ۴۵۰ نفر نابینا حمایت دارد، اضافه کرد: آمار جامعه معلولان ایجاب می‌کند که مناسب‌سازی معابر و ساختمان‌ها موردتوجه قرار گیرد.

ستاری با تأکید به اینکه در سال‌های اخیر اقدامات مطلوبی انجام شده است، تصریح کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته نیمی از ساختمان‌های عمومی مرکز استان مناسب‌سازی شده است.

وی افزود: بیشترین نیاز ه مناسب‌سازی در شهرستان‌ها مشاهده می‌شود و لازم است مدیران شهرستانی در ساخت‌وسازهای جدید اصول مناسب‌سازی را رعایت کنند.

مدیرکل بهزیستی استان با تأکید به اینکه شهرداری اردبیل نیز اقدامات قابل‌توجهی در خصوص مناسب‌سازی معابر اجرا کرده است، خواستار توجه شهرداری‌های سایر شهرها به مناسب‌سازی معابر شد.

به گفته ستاری سال گذشته استان اردبیل توانسته است در بین سایر استان‌ها رتبه سوم مناسب‌سازی را از آن خود سازد.

وی با تأکید به رصد مداوم وضعیت ساخت‌وسازهای جدید اضافه کرد: انتظار می‌رود ساختمان‌های عمومی از جمله بانک‌ها نیز به مناسب‌سازی ساختمان و ایجاد تسهیلات برای رفت‌وآمد معلولان توجه داشته باشند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ادارات اردبیل مکلف به رفع ایرادات مناسب‌سازی هستند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات