36 طرح صنعتی و معدنی اقتصاد مقاومتی امسال در کشور به بهره‌برداری می‌رسد

خط تولید لاستیک کویر تایر در بیرجند مدیرکل دفتر طرح ها و تامین مالی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ۳۶ طرح کشوری اقتصاد مقاومتی برای ۲۰ استان کشور تعریف شده که امسال وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف به بهره‌برداری از آنها است.

رویا رفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار داشت: متوسط سرمایه‌گذاری در طرح‌های یاد شده 400 میلیارد تومان و میانگین اشتغال 300 نفر است.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی از محدود استان‌هایی است که تعداد طرح‌های صنعتی و معدنی اقتصاد مقاومتی در آن زیاد است گفت:  از این تعداد 3 طرح  متعلق به خراسان جنوبی است.

وی از سیمان باقران، فولاد قاینات و کک طبس به عنوان 3 طرح شاخص اقتصاد مقاومتی در خراسان جنوبی نام برد و اظهار داشت: این 3 طرح باید امسال به مرحله بهره‌برداری برسد.

مدیرکل دفتر طرح‌ها و تامین مالی وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: در راستای پایش طرح‌های مربوط به اقتصاد مقاومتی در خراسان جنوبی به اتفاق معاون طرح و برنامه وزارت صنعت و معدن از کارخانه کک‌سازی طبس بازدید شد.

رفیعی با اشاره به اینکه امسال 2 پروژه مهم در راستای اقتصاد مقاومتی برای معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت معدن و تجارت تعیین شده است گفت: یکی از این طرح‌ها تکمیل و راه‌اندازی 9 هزار و 12 طرح نیمه تمام صنعتی و معدنی است.

مدیرکل دفتر طرح‌ها و تامین مالی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: از این تعداد طرح یادشده پیش‌بینی می‌شود با کمک بخش خصوصی و دولت امسال 5 هزار و 300 طرح به بهره‌برداری برسد.

وی گفت: در حال حاضر 9 هزار و 13 طرح بالای 60 درصد در 31 استان کشور در الویت تکمیل از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

رفیعی افزود: هر چه بتوانیم از این تعداد طرح نیمه تمام را به نتیجه برسانیم بخشی از پروژه های  تکلیف شده از ستاد کل اقتصاد مقاومتی  انجام شده است.

وی با بیان اینکه برآورد سالانه طرح‌های نیمه تمام کشور حدود 20 هزار میلیارد تومان است اظهار داشت: اگر امسال برای 2 هزار واحد صنعتی و معدنی نیمه تمام بتوانیم تسهیلات بگیریم بخش عمده‌ای از این طرح‌ها توسط بخش خصوصی تکمیل شده و نیازی به حمایت دولت ندارد.

مدیرکل دفتر طرح‌ها و تامین مالی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: برای 2 هزار واحد صنعتی و معدنی، وزارت صنعت، معدن و تجارت به دولت پیشنهاد داده تا از طریق تسهیلات ارزی منابع مورد نیاز تامین شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «36 طرح صنعتی و معدنی اقتصاد مقاومتی امسال در کشور به بهره‌برداری می‌رسد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات