سیاست‌های بازرگانی کشور باید مبتنی بر شرایط اقتصاد مقاومتی تدوین شود

ترکان دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور گفت: سیاست‌های بازرگانی کشور باید مبتنی بر شرایط اقتصاد مقاومتی تدوین شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، اکبر ترکان شامگاه جمعه در همایش بزرگ «رهروان روح الله (ره)» در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) مشهد مقدس اظهار داشت: قیام 15 خرداد زیربنای اصلی پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال 57 بود و نهضت عظیمی را در سال‌های بعد از خود شکل داد.

مشاور رئیس جمهور بیان کرد: امام راحل همواره در جریان نهضت از جمهوری اسلامی یاد می‌کردند به نحوی که معتقد بودند نه یک کلمه زیاد و نه یک کلمه کم، بنابراین امام راحل اساس نظام را براساس اسلام قرار داده بودند.

ترکان صریح کرد: جمهوریت و اسلامیت ارکان اصلی نظام اسلامی را تشکیل می‌دهند و از سوی دیگر مردمی بودن نیز رکن دیگری است که نظام اسلامی از همان ابتدا بنای خود را بر آن قرار داده بود.

وی با بیان اینکه همواره دوره‌های فشار طولانی را از سوی دشمنان شاهد بوده‌ایم اظهار داشت: اسلامیت و جمهوریت دو رکنی بود که نگرانی‌های دشمنان را سبب شده بود، تحریم، جنگ تحمیلی و سپس آغاز دوره تحریم‌های طولانی موارد و مصداق‌هایی از این فشارها بوده است.

ترکان گفت: امروز که برجام رقم خورده است باید زمینه بهبود وضعیت مردم فراهم شود و اقتصاد نیز باید در دوران پسابرجام شرایط جدیدی را تجربه کند؛ در چنین شرایطی شاهد هستیم که مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی تاکید دارند که نگاهی توامان به درون و بیرون و همچنین حمایت از استعدادهای داخلی دارد و از سوی دیگر باید از پتانسیل‌های بین‌المللی نیز به درستی بهره گرفت.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور افزود: کشورهایی که از تجربه استفاده از ظرفیت‌های داخلی و اتکا به اقتصاد داخلی بهره برده‌اند در برهه‌های مختلف اقتصادی موفق بوده‌اند.

ترکان با اشاره به اینکه گروه‌هایی در درون آمریکا علیه برجام و ایران صحبت و موضع گیری می‌کنند گفت: به هرحال رئیس جمهور آمریکا نیز بخشی از قدرت سیاسی در آمریکا است همچنان که این شرایط در ایران نیز وجود دارد. نکته مهم این است که در این شرایط با تکیه بر اقتصاد مقاومتی و تکیه بر ظرفیت‌های درونی کشور خودمان حرکت کنیم.

وی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری در سال 92 بیان کرد: در زمینه اقتصاد مقاومتی اقدامات مناسبی از سوی دولت شکل گرفته است که از جمله آن می‌توان به استقرار ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی اشاره کرد.

ترکان با اشاره به اینکه الگوی اقتصاد مقاومتی پس از برجام نیز باید پیاده سازی شود گفت: این الگو در شرایط فعلی نیز باید دنبال شود تا منجر به ارتقای سطح معیشت مردم شود. در این زمینه مراقب از سیاست‌های بازرگانی حائز اهمیت است زیرا می‌تواند مانند شمشیری دو لبه یا اقتصاد مقاومتی را شکل دهد و یا به آن ضربه بزند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سیاست‌های بازرگانی کشور باید مبتنی بر شرایط اقتصاد مقاومتی تدوین شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات