29 مدرسه با ظرفیت 148 کلاس استان قم مقاوم‌سازی شد

پورگلیان مدیرکل نوسازی مدارس استان قم با اشاره به اجرای پروژه مقاوم‌سازی ۱۹ مدرسه بدون استحکام با ۱۴۸کلاس درس گفت: این پروژه با ۱۷ هزار مترمربع زیربنا اعتبار ۶۷ میلیارد ریالی از محل اعتبارات ملی را به خود اختصاص داده است.

محسن پورگلیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم با اشاره به اقدامات صورت گرفته در استانداردسازی سرمایشی و گرمایشی مدارس استان اظهار داشت: در اجرای استانداردسازی 28 مدرسه با ظرفیت 322 کلاس شامل طرح‌ شده که اعتباری بالغ‌ بر 30 میلیارد ریال صرف شد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان قم با بیان اینکه در سال گذشته 498 میلیون ریال اعتبار برای پروژه‌های بازسازی، نوسازی، مقاوم‌سازی و استانداردسازی مدارس تخصیص‌یافته است افزود: سال 94 در مجموع 73 پروژه به مساحت 96 هزار مترمربع در مناطق شهری و روستایی تکمیل و به بهره‌برداری رسید.

وی با بیان اینکه از زمان تشکیل این نهاد تاکنون 360 مدرسه با ظرفیت 4000 کلاس در استان بنا شده است تصریح کرد: با تلاش‌های صورت گرفته تا پایان سال 94 توانستیم 164 کلاس درس و 16 فضای آموزشی و ورزشی با زیربنای 29 هزار مترمربع و اعتبار 298 میلیارد ریالی به بهره‌برداری برسانیم.

پورگلیان دریافت اعتبارات را از استانی، ملی، سفر مقام معظم رهبری و سازمان زمین و مسکن عنوان کرد و گفت: از آنجا که یکی از وظایف این مجموعه تخریب و بازسازی مدارس تعریف‌شده است در این زمینه 3 مدرسه با 26 کلاس مشمول اجرای پروژه‌ای بااعتبار 42 میلیارد ریالی شد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان قم، مقاوم‌سازی 19 مدرسه بدون استحکام با 148کلاس درس را از دیگر اقدامات صورت گرفته برشمرد که در  17 هزار مترمربع زیربنا اعتبار 67 میلیارد ریالی از محل اعتبارات ملی را شامل شده است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «29 مدرسه با ظرفیت 148 کلاس استان قم مقاوم‌سازی شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات