رضوی: امام خمینی(ره) با نهضت اسلامی خود جهان اسلام را به حرکت درآورد

رضوی / بیت امام مدیر بیت تاریخی امام(ره) و موسسه حفظ و نشر آثار امام(ره) در خمین گفت: امام خمینی(ره) با نهضت اسلامی خود جهان اسلام را به حرکت درآورد.

حجت‌الاسلام سیدجواد رضوی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در خمین، با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) امید مستضعفان جهان بودند، اظهار داشت: امام راحل(ره) بزرگمرد آزادگی و یک انقلابی قهرمان بود و جایگاهی والا و ارزشمند در عرفان عملی و نظری داشتند و در علوم مختلف صاحب فکر و نظر و اندیشه بودند.

وی افزود: هدف اصلی و مهم امام راحل(ره) نجات مستضعفان دنیا بود و در این راستا امام راحل(ره) برای مقابله و مبارزه با استکبار هیچ استثنایی قائل نبودند و استکبارستیزی را به ما و ملتهای آزاده و مسلمان جهان آموختند.

حجت‌الاسلام رضوی تصریح کرد: مقاومت، ایثار و رهبری داهیانه امام راحل(ره) بر هیچکس پوشیده نیست و امروز باگذشت سالها از ارتحال جانسوز امام(ره)، یاد و خاطر امام عزیز امت در یاد و ذهن و قلب ملت ایران پررنگتر از قبل قرار دارد.

مدیر بیت تاریخی امام(ره) و موسسه حفظ و نشر آثار امام(ره) در خمین بااشاره به حرکت انقلابی امام راحل(ره) گفت: مطالعه تاریخ زندگانی پرخیر و برکت امام خمینی(ره) به خوبی و روشنایی نشان دهنده این موضوع است که امام خمینی(ره) هیچگاه از راه و مسیر نهضت اسلامی و مقاومت، چه در دورانی که در زندان بودند، چه در دورانی که به ترکیه و عراق تبعید شدند و چه در فرانسه حضور داشتند، فاصله نگرفتند.

وی ادامه داد: رمز موفقیت امام راحل(ره)تقوا، توحید، شجاعت، مقاومت و غیرت دینی، روحیه ایستادگی وجهاد، بصیرت و مردمی بودن بود که در این میان کار مهم و بزرگ حضرت امام راحل(ره) جدا کردن اسلام ناب محمدی از اسلام آمریکایی بوده است.

حجت الاسلام رضوی خاطرنشان کرد:  چهاردهم و پانزدهم خرداد فرصت مغتنمی برای شناخت شخصیت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، اندیشه و تدابیر نورانی و تاریخ‌ساز امام خمینی(ره) به ویژه تاثیرات عمیق امام راحل(ره) در مسیر تاریخ افتخارآمیز ایران اسلامی و در عرصه های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در دنیای اسلام و حتی در میان آزادگان دنیا قرار گرفت.

مدیر بیت تاریخی امام(ره) و موسسه حفظ و نشر آثار امام(ره) در خمین بااشاره به سالروز 15خردادماه گفت: واقعه 15 خرداد یکی از مهمترین وقایع تاریخی یک قرن گذشته است و این واقعه تاریخی باید برای نسل جوان تبیین شود.

حجت الاسلام رضوی افزود: قیام 15 خرداد به نحوی مغفول مانده و لازم است ابعاد مختلف این قیام مهم و خونین و رشادتهای مردم ایران در اقصی نقاط کشور اسلامی برای نسل سوم انقلاب بازگو شود.

وی تصریح کرد: برای پیروزی این انقلاب خون‌های بسیاری به زمین ریخته شده است، بنابراین امروز وظیفه تک تک ما است که آرمان‌های امام و شهدا و انقلاب اسلامی را ارج بگذاریم و در مسیر انقلاب حرکت کنیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رضوی: امام خمینی(ره) با نهضت اسلامی خود جهان اسلام را به حرکت درآورد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات