حضور پرشور مردم خوزستان در آیین های بزرگداشت سالروز قیام 15خرداد

سحرگاه پانزدهم خرداد سال 1342، دژخیمان رژیم ستم شاهی به خانه امام خمینی رحمة الله یورش بردند.
آنها امام را که سه روز پیش از آن، به مناسبت عاشورای حسینی در مدرسه فیضیه در سخنان کوبنده ای، از جنایات شاه و اربابان آمریکایی و اسرائیلی او پرده برداشته بود، دستگیر کرده و دور از چشم مردم، به زندانی در تهران منتقل کردند.
هنوز چند ساعتی از این حادثه نگذشته بود که خیابان های شهر قم، زیرپای مردان و زنان انقلابی – که در اعتراض به رژیم شاه و حمایت از رهبرشان فریاد برآورده بودند – به لرزه درآمد.
این صحنه، درآن روز در تهران و چند شهر دیگر نیز به وجود آمد و بدین ترتیب، مردم ایران با این قیام گسترده، نشان دادند که برقراری حکومت اسلامی و پایان دادن به رژیم ستمشاهی را خواستارند.
امام خمینی (ره) قیام 15 خرداد را تنها قیامی عنوان کرد که به واقعه عاشورا شباهت دارد که مردم در راه اسلام و به دست آوردن آزادی و پیروزی حق در برابر ظلم جان خود را از دست دادند.
به گزارش ایرنا با هماهنگی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان خوزستان و به منظور گرامیداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد، مراسم های بزرگداشت این مناسبت ها در 60 نقطه خوزستان در حال برگزاری است.
همچنین به مناسبت بزرگداشت 15 خرداد به مدت سه شب از 14 تا 16 خرداد مراسم گرامیداشت این روز در حسینه عاشقان ثار الله اهواز در حال برگزاری است.
امسال با همکاری سپاه حضرت ولی عصر (عج) و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان 10 هزار خوزستانی برای مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره) وروز 15 خرداد به حرم امام (ره) اعزام شدند.
7158

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حضور پرشور مردم خوزستان در آیین های بزرگداشت سالروز قیام 15خرداد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات