انگیزه امام راحل (ره) صیانت از ارزش های اسلامی بود

آیت الله عباسعلی سلیمانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تسلیت فرا رسیدن سالروز ارتحال امام راحل اظهار داشت: فکر و اندیشه امام خمینی (ره) برای پیاده کردن اسلام ناب محمدی (ص) متمرکز بود و ایشان معتقد بودند که امروزه اسلام باید در بطن زندگی مردم تحقق پیدا کند.
امام جمعه زاهدان ادامه داد: امام خمینی (ره) فقیه، متکلم، فیلسوف، قرآن شناس و مسلمانی عارف و برجسته بودند که فرایض دین اسلام را به مردم عرضه کردند.
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان و کرمان افزود: امام راحل معیار فعالیت های خویش را رضایت خداوند و حق قرار داده بودند و فرمایشات گهربار ایشان که «عالم محضر خداست» و یا اینکه شخصیت ها باید با حق سنجیده شوند نه حق با شخصیت ها گواه بر این سبک اندیشه است.
عضو خبرگان رهبری گفت: امام خمینی (ره) حقوق و قوانین اسلامی را جامع می دانستند و بر همین اساس همواره تاکید داشتند تا به دین اسلام تنها از یک بعد و از یک زاویه نگاه نشود.
آیت الله سلیمانی گفت: بنا بر عقیده امام راحل، اسلام دین سیاست و حکومت است و قوانین اسلام در تمام امور مربوط به اداره جامعه باید اجرا شود.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان همچنین گفت: احیای تفکر شهادت طلبی از نتایج انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) است و ایشان در سخنانی فرمودند اگر جهانخواران در صدد رویارویی با دین اسلام باشند ما در مقابل دنیای آنان خواهیم ایستاد.
امام جمعه زاهدان اظهار داشت: رهبر کبیر انقلاب اسلامی با اندیشه های غیراصیل و انحطاط فکری در جامعه به مبارزه پرداخت و اسلام ناب محمدی (ص) را از اسلام آمریکایی جدا کرد که نتیجه آن احیای تعادل فکری در جامعه است.
آیت الله سلیمانی همچنین روزهای ارتحال امام خمینی (ره) را فرصتی برای مطالعه اندیشه ایشان دانست و اظهار داشت: همه آحاد جامعه باید با مراجعه به سبک زندگی ایشان چگونگی نگرش به این دین کامل الهی را فرا بگیرند.
7323/8005 /6081

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انگیزه امام راحل (ره) صیانت از ارزش های اسلامی بود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات