دیدار معاون وزیر خارجه با دانشجویان جمهوری آذربایجان

به گزارش روز شنبه ایرنا، هادی سلیمان پور ضمن ابراز خشنودی از دیدار با اساتید و دانشجویان دانشگاه دیپلماسی آذربایجان ، ابراز امیدواری کرد گزارش وی در باره ابعاد مختلف عرصه سیاسی و اقتصادی از جمله اولویت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران برای دانشجویان این دانشگاه جالب باشد .
وی در باره توافق برجام جمهوری اسلامی ایران با گروه 5 به علاوه یک و نیز ابعاد سیاست خارجی کشورمان در دوره پسابرجام بحث کرد و گفت ، ایران پس از لغو تحریم ها در سالهای آینده برای حضور فعال تر در سطح بین المللی و منطقه ای تلاش خواهد کرد .
وی همچنین با اشاره به عزم جمهوری اسلامی ایران برای گسترش همکاری های اقتصادی و بازرگانی در سطح جهانی و منطقه ای گفت ، در سالهای آینده مدیریت و نظارت بر تجارت آزاد یکی از مسایل در کانون توجه کشورمان قرار می گیرد.
سلیمان پور افزود: با بررسی فضای سیاسی بین المللی می توان شاهد تاثیرات قابل مشاهده در جامعه آمریکا و نیز تلاش های جست و جوی راهکارهای تامین امنیت اقتصادی و اجتماعی در اروپا به منطقه از جمله به ایران شد .
وی ضمن اشاره به تنش موجود در منطقه گفت : جای تاسف دارد که منطقه ما آماده مقابله به موقع با بی ثباتی و این نوع سناریوهای بحران زا نیست و گسترش افراطی گری تهدیدی برای منطقه می باشد .
معاون وزیر امور خارجه کشورمان در بخشی از سخنان خود افزود: پس از فروپاشی شوروی و نظام دوقطبی ویژگی های نظام بین المللی در حال گذر به ایران ، آذربایجان و کشورهای همسایه دیگر تاثیرات متفاوت داشته است .
هادی سلیمان پور تقویت روابط و همکاری با کشورهای همسایه را از ویژگی های اصلی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و گفت ، سیاست اصلی جمهوری اسلامی بهرمند شدن حداکثر از نتایج توسعه منطقه است.
وی همچنین افزود: ایران و آذربایجان برای کمک به توسعه منطقه ای از ظرفیت های لازم برخوردار هستند .
فارض اماعیل زاده معاون دانشگاه دیپلماسی آذربایجان نیز طی سخنانی گزارش هادی سلیمان پور در باره اولویت های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران برای اساتید و دانشجویان این دانشگاه جالب توصیف کرد .
وی افزود: ظرفیت های جمهوری اسلامی ایران در حوزه های سیاسی ، اقتصادی و غیره برای همکاری های منطقه ای از اهمیت خاص برخوردار است .
در حال حاضر در دانشگاه دیپلماسی آذربایجان دانشجویان نزدیک به 40 کشور مختلف مشغول به تحصیل هستند .
هادی سلیمان پور معاون وزیر امور خارجه کشورمان روز گذشته ( جمعه ) برای دیدار دو روزه وارد باکو شد .
خاورم**337**1566

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دیدار معاون وزیر خارجه با دانشجویان جمهوری آذربایجان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات