مصداق معامله با خدا در زندگی امام خمینی(ره) فراوان است

حجت الاسلام و المسلمین احمد زمانی روز شنبه در آیین گرامی داشت سالروز قیام خونین 15خرداد در مسجد الرسول بازار بیرجند، افزود: حضرت امام(ره) در مبارزه با رژیم طاغوت، عمل به خواسته الهی را بر خواسته های خود ترجیح داد .
وی بیان کرد: حضرت امام(ره) سه روز قبل از 15خرداد سال 42 با سخنان تاریخی شان رژیم ستم شاهی را رسوا و حرفهای خود را بیان فرمودند و پس از این سخنان بود، ماموران رژیم ساعت 30: 03بامداد به منزل امام(ره) یورش بردند و آن حضرت را دستگیر کردند.
وی با بیان اینکه هر کس با خدا معامله کند، پروردگار به او کمک می کند؛ اظهار کرد: نخستین مورد در معامله با خالق جهان هستی، تحقق بی نیازی به دیگران است این نکته به خوبی در زندگی امام راحل دیده می شود .
وی تصریح کرد: 27سال از رحلت بینانگذار جمهوری اسلامی ایران می گذرد، مردم همچنان امام(ره) خود را فراموش نکرده اند، این حضور را در مراسم ارتحال آن حضرت در روز جمعه در مرقد مطهر و نیز سایر شهرها و بخشها که توسط رسانه ها پوشش داده شد، دیدیم.
این نویسنده و محقق علوم اسلامی اظهار کرد: هرکس با خدا معامله کند، زندگی او همراه با پیروزی و موفقیت خواهد بود، این نکته را می توان به خوبی در زندگانی رهبر کبیر انقلاب اسلامی مشاهده کرد.
زمانی اضافه کرد: حضرت امام(ره) 15خرداد و 22 بهمن را یوم الله نامیدند و 15خرداد را منشا حاکمیت اسلام دانست و توصیه هم کردند، این روز را نباید فراموش کنیم.
عضو بعثه مقام معظم رهبری ادامه داد: اگر رحلت امام خمینی(ره) در تاریخی غیر از 14خرداد رخ می داد، احتمالا آن را فراموش می کردیم، این خواست خدا بود که آن حضرت در آن روز از دنیا برود.
وی ادامه داد: با رحلت امام خمینی(ره)، اعضای مجلس خبرگان رهبری، ناخدایی را برای هدایت کشتی انقلاب اسلامی انتخاب کردند که امروز در برابر تمام توطئه های دشمنان انقلاب همچنان مقاوم ایستاده اند.
زمانی گفت: یکی از پیام های قیام 15خرداد، حفظ ارتباط مردم با رهبری است و مردم همچنان این روز تاریخی را بزرگ می شمارند و تحت رهبری ولی امر مسلمین علیه دشمن ایستادگی می کنند.
وی همچنین افزود: زمانی می توانیم اصول انقلاب خود را حفظ و از آن دفاع کنیم که وابسته نباشیم.
وی تاکید کرد: حضرت امام(ره) انسان صالح بودند و از تمام جلوه های دنیوی گذشت و خداوند هم به او فضلیت بخشید.
گزارش خبرنگاران ایرنا از طبس، فردوس، سرایان، بشرویه، زیرکوه، درمیان، سربیشه، نهبندان، قاینات و خوسف حاکی است با حضور گسترده مردم این شهرستانها سالروز قیام خونین 15خرداد گرامی داشته شد.
2047/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مصداق معامله با خدا در زندگی امام خمینی(ره) فراوان است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات