جلوگیری از تشرف حجاج به حرمین شریفین حرکتی ظالمانه است

مولانا نظیر احمد سلامی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در تربت جام اظهار کرد: این اقدام بنا به تعالیم خداوند، اسلام، قرآن، پیامبر اعظم(ص) و نیز وجدان بشری محکوم است زیرا حرمین شریفین متعلق به همه مسلمانان است و هیچ حکومت و فرقه ای وارث آن نیست.
وی با انتقاد شدید از برخورد ظالمانه حکام سعودی در ممانعت از تشرف حجاج ایرانی به مناسک حج گفت: همه مسلمین حق دارند برای انجام مناسک دینی به حرمین شریفین مشرف شوند و مانع شدن و سنگ اندازی در این مسیر از سوی حکام سعودی پذیرفته نیست.
وی اضافه کرد: متاسفانه برخی کشورهای اسلامی به علت بی بصیرتی، عمداً و یا سهواً شناختی از دشمن ندارند که این خود از مشکلات اساسی جهان اسلام است.
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در خبرگان رهبری تاکید کرد: تنها راه علاج تمام دردها و رنج های اجتماعی امت اسلامی داشتن یک راهبرد واحد و برنامه منظم است که با اتحاد و انسجام محقق می شود.
عضو عالی مجمع تقریب مذاهب با اشاره به جنایات گروه های تکفیری در کشورهای منطقه بیان داشت: تکفیر جریانی است که از صدر اسلام آغاز شده و نخستین کسانی که مسلمانان را تکفیر کردند خوارج بودند.
مولانا سلامی عنوان کرد: امت اسلامی در مواجهه با آمریکا و اسرائیل، به عنوان دشمن مشترک مسلمین باید انسجام خود را حفظ کرده و با آگاهی، بصیرت و حساب شده حرکت کند تا بهانه ای به دست دشمن ندهد.
وی تاکید کرد: باید فرقه های مذهبی به مقدسات یکدیگر احترام بگزارند و به شخصیت های مقدس و اماکن مقدس و جریانات تاریخی پیش آمده با نگاه ویژه بنگرند تا در میان صفوف امت اسلامی رخنه ایجاد نشود.
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به وحدت شیعه و اهل سنت گفت: امروز علمای آگاه و نظریه پردازان دینی ندای وحدت سر داده اند و این وحدت برای دشمنان اسلام قابل تحمل نیست.
این عالم اهل سنت با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل (ره)، به دید وسیع آن بزرگوار در مورد مشکلات امت اسلام اشاره و ابراز داشت: حضرت امام با ندای وحدت از تفرقه بین مسلمانان جلوگیری کرده و باعث ناامیدی دشمنان اسلام شدند.
عضو خبرگان رهبری با بیان اینکه مقام معظم رهبری نیز با تبعیت و تأسی از نقشه راه امام (ره) وحدت مسلمانان را دنبال می کنند، گفت: شیعه و اهل سنت با هم برادرند بنابر این مسلمانان باید ضمن احترام به مقدسات یکدیگر از اهانت و تفرقه پرهیز کنند.
مولانا سلامی عنوان داشت: امروز مجمع عالی تقریب مذاهب با توصیه مقام معظم رهبری، بر ارتباط و وحدت بین مسلمانان و رعایت حرمت ها تاکید دارد که این امر مهم برای امت اسلامی حائز اهمیت است.
وی خاطرنشان کرد: عمل به توصیه های امام و رهبری بر همگان واجب است و وحدت مسلمین زاییده تفکر یک شخص خاص نیست بلکه برگرفته از دستور قرآن، پیامبر اعظم(ص) و ائمه اطهار(ع) است.
وی تاکید کرد: ما خود را پیرو راستین این بزرگان می دانیم و باید از اهداف امام و رهبری تبعیت کرده و در حد توان به آن جامه عمل بپوشانیم.
مولانا سلامی با اشاره به دسیسه های مختلف آمریکایی و اسرائیلی در ایجاد تفرقه بین امت اسلام گفت: شبکه های ماهواره ای که از ناحیه دشمنان راه اندازی شده علیه تشیع یا تسنن تبلیغ می کنند در واقع از یک آبشخور آب خورده و یک هدف را دنبال می کنند وی می خواهند نگذارند امت اسلامی پیام خدا و احکام دین را به جهان اسلام برساند.
ا/5132

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جلوگیری از تشرف حجاج به حرمین شریفین حرکتی ظالمانه است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات