دوستی خاله خرسه… -آکا

سایت سرگرمیداستانک،داستان کوتاه جالب ,حکایت خاله خرسه,خاله خرسه,داستان های کوتاه,[categoriy]

دوستی خاله خرسه…

دوستی خاله خرسه… -آکاحکایت خاله خرسه,خاله خرسه,داستان های کوتاه,داستانک,ریشه تاریخی ضرب المثل,ضرب المثل دوستی خاله خرسه

آکاایران: دوستی خاله خرسه…

آکاایران: پیرمردی تنها در باغی بزرگ زندگی می کرد. او از تمام دارایی های دنیا هر آنچه می خواست داشت و از مال دنیا بی نیاز بود. اما بسیار تنها بود و همه خانواده خود را از دست داده بود. 
 
اوابل از شهری به شهر دیگری می رفت تا کار کند و برای خود مالی جمع کند، از این رو چون فقیر بود هیچ فردی او را تحویل نمی گرفت. بعد از مدتی که خودش به اندوخته ای دست یافت، حاضر نشد با کسی دوست شود و طرح رفاقت بریزد. چون می دانست به خاطر پول و مادیات است که دیگران دور او جمع می شوند.
 
مدتی گذشت. روزی به جنگل رفت و در آنجا خرس پیری را دید که او هم تنهاست و از این تنهایی دلگیر. با خود گفت بهتر این است که او را برای دوستی با خود انتخاب کنم.
 
روزها گذشت و دوستی آن ها با هم به اوج رسید. پیرمرد به خرس پیر محبت فراوان می کرد و از همین رو بود که خرس هم از محبت برای او دریغ نداشت. پیرمرد که می خوابید، بالای سرش می ایستاد و مگس ها و حشرات موذی که دور و برش می پلکیدند را می پراند.
 
اما روزی رسید که چند مگس سمج روی سر و صورت پیرمرد به خواب رفته، نشستند و تلاش خرس برای دور کردن آن ها به نتیجه ای نرسید.
 
عاقبت خرس با خشم بسیار سنگی بزرگ را برداشت. مگس ها را که روی صورت پیرمرد نشسته بودند، نشانه گرفت و سنگ را محکم پرت کرد و بدین ترتیب پیرمرد جان خود را در راه دوستی با خرس از دست داد.
 
از آن به بعد در مورد دوستی با فرد نادانی که از روی محبت موجب آزار دوست خود می شود، این مثل معروف شده که می گویند «دوستی فلانی، مثل دوستی خاله خرسه است».  

[ منبع این خبر سایت آکاایرام-سرگرمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دوستی خاله خرسه… -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات