پیرشدن زود هنگام نشانه ای برای تشخیص سرطان است! -آکا

سایت علمی ، اخبار علمی آکااخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی

,پیرشدن زودهنگام, سرطان, پیری زودرس,[categoriy]

پیرشدن زود هنگام نشانه ای برای تشخیص سرطان است

پیرشدن زودهنگام, سرطان, پیری زودرس, راههای تشخیص سرطان, عوارض پیری زودرس, مقالات علمی, گزارشهای علمی, روشهای تشخیص سرطان

آکاایران: پیرشدن زود هنگام نشانه ای برای تشخیص سرطان است!

آکاایران پیر شدن زودهنگام می تواند نشانه ای از خطر ابتلا به سرطان باشد

 

به گزارش آکاایران پیرشدن زودهنگام، نشانه جدیدی برای تشخیص سرطان است
بر اساس یک تحقیق جدید، پیر شدن سریع می تواند نشانه ای از خطر ابتلا به سرطان باشد.

بر اساس گفته های دانشمندان، در افرادی که با افزایش سرعت پیر شدن روبه رو هستند، سن زیستی بالاتر از سن زمانی است. این اختلاف می تواند به عنوان ابزاری برای آزمایش زودهنگام خون و تشخیص سرطان مورد استفاده قرار بگیرد.

 

محققان دانشگاه نورث وسترن در شیکاگو به جای واژه سن زیستی از سن اپی ژنتیک استفاده می کنند. این موضوع بر اساس این تئوری است که سن زیستی به میزان زیادی بازتابی از تغییرات اپی ژنتیکی است که بدون تغییر در رمزهای DNA ژنوم افراد را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

در افراد سالم، تفاوت بین اندکی بین سن زیستی یا سن اپی ژنتیکی و سن زمانی وجود دارد اما در افرادی که مبتلا به سرطان هستند این تفاوت زیاد است و افرادی که بر اثر سرطان از دنیا می روند این تفاوت بسیار بیشتر می شود.

 

محققان در این مطالعه سن اپی ژنتیکی را با استفاده از فرمولی که 71 شاخص خونی را مد نظر قرار می داد، اندازه گرفتند. این رقم با فاکتورهایی همچون شیمی محیط زیست، چاقی، ورزش و رژیم غذایی اصلاح می شد. شاخص های خونی متیلاسیون DNA را بازتاب می دهند که یکی از انواع تغییرات اپی ژنتیکی مهم است که در آن دسته ای از مولکول ها به ژن متصل می شوند و سطح پذیرش پیام های بیوشیمیایی از بدن را تغییر می دهند. این آزمایش وارد مرحله تجاری نشده و هنوز در مرحله آزمایش و مطالعه قرار دارد.

 

این مطالعه بر اساس نمونه های متعدد خونی انجام گرفت که از سال 1999 تا 2013 جمع آوری شده بودند. محققان از 834 نمونه خونی جمع آوری شده از 442 شرکت کننده که در آن زمان نشانه ای از سرطان در آن ها مشاهده نمی شد، استفاده کردند.

 

مطالعات نشان داد که به ازای هر افزایشی در اختلاف اپی ژنتیک/زمانی، خطر ابتلا به سرطان در هر سه سال 6 درصد افزایش پیدا می کند و خطر مرگ بر اثر سرطان در هر پنج سال، 17 درصد بیشتر می شود. سن اپی ژنتیکی افرادی که طی این دوره زمانی به سرطان مبتلا شده بودند دست کم 6 ماه بیشتر از سن زمانی آن ها بود. افرادی که بر اثر سرطان از دنیا رفته بودند سن اپی ژنتیکی شان 2.2 سال بیشتر از سن واقعی یا سن زمانی بود.

 

نتایج این مطالعه نشان می دهد که محققان می توانند از این پتانسیل بالقوه برای نشان دادن تصویر دقیقی از سلامت افراد و وضعیت بیماری آن ها در سطح مولکولی استفاده کنند. محققان در حال حاضر مشغول مطالعه این موضوع هستند که آیا افراد می توانند با ارتقا سطح زندگی همچون افزایش تمرین های ورزشی و برخورداری از رژیم غذایی بهتر سن اپی ژنتیکی خود را کاهش دهند؟
این مقاله در مجله EBioMedicine به چاپ رسیده است.

اخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی - isna.irچند دقیقه تا دانستنی ها

آیا 2012 پایان کار دنیا خواهد بود؟ تفاوت بین تجارت الکترونیک و تجارت موبایل ریزش مو با کمبود مواد نشاسته ای در رژیم غذایی سرطان زایی لامپ های کم مصرف ثابت نشده است سرطان طی ۱۰ سال آینده ۳ برابر می شود سرطان طی ۱۰ سال آینده ۳ برابر می شود

[ منبع این خبر سایت آکاایران-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیرشدن زود هنگام نشانه ای برای تشخیص سرطان است! -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات