محققان ارتباطی بین استفاده از تلفن همراه و سرطان یافتند! -آکا

سایت علمی ، اخبار علمی آکااخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی

آکاایران: بیگ بنگ: مطالعۀ جدید و عمیق کارشناسی شده که توسط دولت آمریکا انجام شده، ارتباطی بین استفاده از تلفن همراه و سرطان پیدا کرده است. در ۲۶ می ۲۰۱۶، پس از اینکه نتایج ابتدا توسط وب سایت خبری مایکرویو گزارش شد، برنامه سم شناسی ملی، یافته های جزئی خود را در مورد سم شناسی جوندگان و مطالعات سرطان پرتو فرکانس رادیویی منتشر کرد.به گزارش آکاایران: ,آزمایش خطرات موبایل,آزمایش روی موش ها سرطان,ابتلا به تومور مغزی امواج موبایل,[categoriy]

محققان ارتباطی بین استفاده از تلفن همراه و سرطان یافتند

محققان ارتباطی بین استفاده از تلفن همراه و سرطان یافتند! -آکاآزمایش خطرات موبایل,آزمایش روی موش ها سرطان,ابتلا به تومور مغزی امواج موبایل,پژوهش روی سرطان,تحقیق روی سرطان,تومور سرطانی,خطر امواج تلفن,خطر امواج تلفن همراه روی مغز,خطر فرکانس رادیویی,خطر موبایل روی مغز,خظر تلفن روی مغز,سرطان,سرطان و استفاده از موبایل,علت سرطان,معرض انرژی فرکانس رادیویی,موبایل و سرطان

آکاایران: محققان ارتباطی بین استفاده از تلفن همراه و سرطان یافتند!

به گزارش بیگ بنگ، بر اساس این گزارش، بیش از دو هزار موش صحرایی که در معرض تابش تلفن همراه قرار گرفتند، دو نوع تومور هم در مغز و هم در قلب را نشان دادند. موش هایی که در معرض فرکانس قرار نگرفته بودند هیچ موردی از تومور نشان ندادند. بر طبق یافته های جزئی از مطالعه ی ۲۵ میلیون دلاری: “با توجه به کاربرد سراسری و گسترده از ارتباطات تلفن همراه در میان کاربران با تمامی سنین، حتی افزایش کوچکی در بروز بیماری های ناشی از قرارگیری در معرض [تابش فرکانس رادیویی] می تواند پیامدهای گسترده ای برای بهداشت عمومی داشته باشد”.


تومورهای سرطانی تنها در موشهای صحرایی نر پیدا شدند و علائم مشابهی در مونث آنها مشاهده نشد. موش هایی که در دوران جنینی در معرض انرژی فرکانس رادیویی قرار گرفتند هنگام تولد وزن کمتری داشتند. رون ملنیک فردی که پروژه NTP را تا زمان بازنشستگی خود در سال ۲۰۰۹ اجرا کرد و به تازگی نتایج این مطالعه را بررسی کرده، گفت: « جایی که مردم می گویند هیچ خطری وجود ندارد، من فکر میکنم این نتایج چنین اظهاراتی را خاتمه دهد.»


,آزمایش خطرات موبایل,آزمایش روی موش ها سرطان,ابتلا به تومور مغزی امواج موبایل,[categoriy]

محققان ارتباطی بین استفاده از تلفن همراه و سرطان یافتند

ساینتیفیک آمریکن با جری فیلیپس- بیوشیمیست و مدیر مرکز آموزش بهداشت علوم پایه در دانشگاه کلرادو- در مورد این نتایج و چگونگی ارتباط استفاده از تلفن همراه با خطرات بالقوه بهداشتی صحبت کرد. او توضیح داد: « من در ماشینم تلفن را به بلوتوث اتصال می دهم. یا پیام می دهم. یا اگر تماس تلفنی داشته باشم آن را روی بلندگو قرار می دهم. اما شما باید متوجه باشید که این مسئله در مورد تلفن همراه درد سرساز است. اگر این تابش، این شکل از انرژی بتواند با بافت های بیولوژیکی واکنش دهد، در نتیجه بسیاری از مسائل مربوط به ایمنی حاصل از ارتباطات بی سیم را ایجاد می کند. اگر ما در محیط کاملا جدید ِ الکترومغناطیسی غرق شویم، چگونه آنجا امن خواهد بود؟»


هر دو سوی بحث در مورد استفاده از تلفن همراه در طول سال ها، دیدگاه خود را اثبات کردند. در اوایل ماه می یک بررسی از میزان ابتلا به سرطان مغز در استرالیا، هیچ افزایشی را پس از ورود تلفن های همراه نشان نداده است. با این حال پروژه ی NTP، اذعان کرد که این پژوهش قطعی نیست و مطالعه عمیق تری در آینده نیاز است. نتایج کامل این گزارش تا پایان سال ۲۰۱۷ منتشر خواهد شد.


ترجمه: سپیده محمدزاده / آکا ایرانVN:F [1.9.22_1171]

[ منبع این خبر سایت آکاایران-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «محققان ارتباطی بین استفاده از تلفن همراه و سرطان یافتند! -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات