حوزه هنری بیجار، فرصت بالندگی هنرمند متعهد را فراهم می کند

امیر حسن محمدی به مناسبت راه اندازی دفتر حوزه هنری بیجار به خبرنگار ایرنا اظهارکرد: فراهم نمودن زمینه ظهور و بروز استعداد های هنری بالقوه در میان مردم هنرمند و هنردوست شهرستان بیجار، جذب و حمایت از هنرمندان، حمایت از تولیدات هنری از اولویتهای کاری حوزه هنری است.
وی محوری ترین وظیفه این نهاد را گسترش فرهنگ ایثار و جهاد، بسط فرهنگ اسلام، مبانی اعتقادی و فکری اسلام، نشر ادبیات پایداری، نشر و گسترش مبانی اعتقادی انقلاب اسلامی در قالب هنر با استفاده از ظرفیت های هنری بیان نمود.
محمدی تصریح نمود: انقلاب اسلامی از ظرفیت مردمی و پایگاه اجتماعی زیادی برخوردار است و حوزه هنری نیز با بهره گیری از این ظرفیت، تلاش می کند با جذب و پرورش استعدادهای هنری، فرصت بالندی و ترقی هنرمندان متعهد، انقلابی را فراهم نماید.
وی از راه اندازی دفتر بیجار به عنوان اولین دفتر حوزه هنری انقلاب اسلامی شهرستانی در استان کردستان و چهارمین دفتر در کشور خبرداد و افزود: بیجار از ظرفیت های هنری بسیار بالای بالقوه ای برخوردار است و نیاز بود برای حمایت از این توان، استعداد و بروز و ظهور توان هنرمندان خلاق این دیار کهن گروس، تلاش بیشتری صورت گیرد.
به گفته مدیر روابط عمومی دفتر حوزه هنری انقلاب اسلامی بیجار، وجود هنرمندان نام آور و مشهور کشوری در رشته های مختلف عکاسی، تئاتر، فیلم، خطاطی، تولیدکننده و کارگردان آثار سینمایی درچند دهه سپری شده از عمر گرانقدرانقلاب اسلامی این ایده را تقویت و پشتیبانی نمود که شهرستان بیجار پیش قدم استانی و کشوری باشد.
وی برنامه های آموزش نوجوانان و جوانان، برگزاری دائمی نمایشگاه و نگارخانه، فراهم نمودن فرصت حضور در جشنواره ها و رقابت های کشوری و استانی برای عرضه آثار هنرمندان خلاق بیجاری را اولویت کاری دفتر بیجار برشمرد و یادآوری کرد: هنرمندان و مشتاقان فعال در عرصه های مختلف هنری می توانند با این دفترهماهنگی وهمکاری داشته باشند.
محمدی از نیاز سنجی و نظر خواهی از هنرمندان، هنردوستان و صاحب نظران در خصوص اتخاذ راهکارهای مناسب و مفید با فرهنگ، هنر و آداب مردم دیارگروس خبرداد و گفت: با کسب نظر صاحب نظران، برقراری ارتباط بیشتر با بدنه اجتماعی، پیشکسوتان هنری و مشاوره با افراد تحصیل کرده در زمینه تاریخ بیجار و گروس شناسان تلاش می شود، فعالیت ها بر اساس واقعیات میدانی این دیار باشد.
او از همه هنرمندان، پیشکسوتان، جوانان ونویسندگان دارای آثارهنری فاخر و اجتماعی با محوریت فرهنگ مردم بیجار که تا کنون فرصت عرضه آنها را پیدا نکرده اند خواست آثار خود را برای عرضه در نگارخانه دائمی تحویل روابط عمومی این دفتر نمایند تا ضمن هماهنگی لازم ، بطور شایسته در معرض دید و استفاده مردم قرار گیرد.
او به محل مناسب دفتر درمرکز شهر با حداقل امکانات اولیه درجنب شهرداری بیجار سخن گفت و آنرا و محل و فرصتی بسیارشایسته برای استفاده مردم دانست.
به گفته محمدی نشر و نهادینه نمودن ادبیات پایداری درانقلاب اسلامی یک نیاز ضروی جامعه برای مقابله با فرهنگ بیگانه و هجمه های ضد دینی و فرهنگ اصیل کشور و منطقه است که دشمنان برای این موضع برنامه ریزی و تلاش زیادی بطور شبانه روز دارند.
به نظر مدیر روابط عمومی حوزه هنری بیجار دشمنان نظام اسلامی برای زدودن مبانی اعتقادی و دینی، روحیه انقلابی و استبکار ستیزی مردم و بخصوص درمیان نوجوانان و جوانان که صاحبان آینده این نظام و کشور هستند خوابهای بدی دیده اند و به این طریق می خواهند روحیه پایداری ملت را از بین ببرند.
شهرستان بیجار که در شرق استان کردستان واقع شده است دارای هنرمندانی مشهور و نامی درسطح کشور است، که درعرصه های مختلف هنری فعالیت دارند.
7350/1904

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حوزه هنری بیجار، فرصت بالندگی هنرمند متعهد را فراهم می کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات