اعتراض چین به گزارش سالانه آمریکا درباره تروریسم

به گزارش ایرنا، آمریکا اخیرا در گزارش مربوط به تروریسم در سال 2015 میلادی از چین انتقاد کرده که چرا جنبش ترکستان شرقی را جزو اهداف مبارزه با تروریسم قرار داده است.
اعتراض چین به گزارش آمریکا، امروز با انتشار بیانیه ای از سوی وزارت امور خارجه این کشور صورت گرفت و در بیانیه مزبور مطالب منتشر شده کذب محض عنوان شده است.
این بیانیه می افزاید که ترکستان شرقی بر اساس گزارش های موجود چین در اقدامات خشونت آمیز و استقلال طلبانه دست داشته و سازمان ملل نیز آن را جنبشی تروریستی می داند.
آمریکا در گزارش خود همچنین نسبت به کنترل های سرسختانه بر پیروان ادیان در منطقه خودمختار سین کیانگ در شمال غربی چین نیز انتقاد کرده است.
بیانیه چین تاکید می کند که انتشار اینگونه مطالب و گزارش ها باعث ناخرسندی است و هیچ کمکی به مبارزه با تروریسم و همکاری های دوجانبه در این عرصه نمی کند.
بیانیه ادامه می دهد که موضع گیری های آمریکا در مسئله تروریسم دوگانه، غیراستاندارد و غیرمسئولانه است و طبیعتا چین و برخی کشورهای دیگر آن را نمی پذیرند.
چین تصریح کرده است که استاندارد دوگانه در مبارزه با تروریسم که دشمن بزرگ بشریت است، باعث کند شدن تلاش ها و بی ثمر ماندن اقدامات جامعه بین المللی در ریشه کن کردن آن می شود.
پکن پیشتر از همه کشورهای دنیا خواسته است به سیاست های چین در باره مبارزه با تروریسم و گنجانده جنبش ترکستان شرقی در فهرست جنبش های تروریستی احترام بگذارند.
«هوا چون اینگ» سخنگوی وزارت امور خارجه چین نیز روز گذشته در سخنانی گفت که کشورش از گزارش خلاف واقع آمریکا ناراضی و ناخرسند است.
آساق**231**1597

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اعتراض چین به گزارش سالانه آمریکا درباره تروریسم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات