مهلت شرکت پژوهشگران در پروژه علمی و فناوری ایران و چین تمدید شد

به گزارش خبرنگار مهر، پژوهشگران تا روز سه شنبه ۱۹ خرداد فرصت دارند فرم های همکاری های علمی و فناوری ایران و آکادمی علوم چین (صندوق علمی راه ابریشم) را ارسال کنند. این مهلت به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.

صندوق علمی مشترک راه ابریشم از فعالیت‌های تحقیقاتی و فناوری مشترک میان محققین ایرانی با محققین آکادمی علوم چین حمایت می‌کند.

صندوق مشترک در سال اول در سه حوزه منتخب نانوفناوری، انرژی‌های تجدیدپذیر و علوم شناختی و از طریق سه روش پروژه های تحقیق و توسعه مشترک، برگزاری کارگاه های مشترک و تبادل محققین در دوره‌های کوتاه مدت حمایت می‌کند.

اولویت های حوزه نانو فناوری شامل Nano product (نانو بیوسنسور، نانو دارو )، Nano processing  (نانو الکترونیک، جداسازی و نانو سطح) و Nano material (الماسواره، گرافن، نانو سلولز و فلزات نانو ساختار) است.

اولویت های حوزه علوم شناختی شامل نقشه برداری مغز برای مطالعات شناختی و بازتوانی شناختی است.

در سال اول، صندوق مشترک از حداکثر سه پروژه تحقیقاتی مشترک در هر سال حمایت می‌کنند.

برنامه تامین مالی پروژه‌های تحقیق و توسعه مشترک برای درخواست از اول آوریل (۱۲ فروردین) تا ۳۰ می (۱۱ خرداد) باز است.

محققین همکار از ایران و CAS (Chinese Academy of Sciences) باید درخواست پروژه‌ها را بصورت همزمان و جداگانه به صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور و CAS  ارائه کنند و درخواست‌هایی که فقط از جانب یک طرف ارائه شود، مورد پذیرش برای ارزیابی قرار نمی‌گیرد.

صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور به محققین ایرانی کمک مالی معادل ۲۵.۰۰۰ دلار برای هر پروژه بصورت سالانه برای تسهیل فعالیت‌های همکاری وی با همکارش از CAS پرداخت خواهد کرد.

CAS به محققین خود کمک مالی معادل ۲۵.۰۰۰ دلار برای هر پروژه بصورت سالانه برای تسهیل فعالیت‌های همکاری وی با همکارش از ایران پرداخت خواهد کرد.

طول دوره هر پروژه حداکثر سه سال است.

کارگاه می‌تواند در چین یا ایران برگزار شود و طرف میزبان هزینه‌های اقامت محلی و رفت و آمدهای محلی را تامین خواهد کرد و طرف مهمان هزینه‌های سفر بین‌المللی را تامین خواهد کرد.

اگر کارگاه بنا باشد در ایران برگزار شود، صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور به محققین ایرانی کمک مالی برای میزبانی کارگاه معادل ۱۵.۰۰۰ دلار پرداخت خواهد کرد، در حالیکه CAS هزینه‌هایسفر بین‌المللی محققین خود را جهت شرکت در کارگاه تامین خواهد کرد. اگر کارگاه بنا باشد در چین برگزار شود، CAS به محققین خود کمک مالی برای میزبانی کارگاه معادل ۱۵.۰۰۰ دلار پرداخت خواهد کرد

صندوق مشترک از حداکثر سهمیه ۲۴ نفر-هفته تبادل بازدید محققین در هر سال حمایت خواهد کرد.

طرف اعزام کننده مسئول هزینه‌های سفر بین‌المللی محققین است در حالیکه طرف میزبان هزینه‌های اقامت محلی و سفرهای درون-شهری را تامین می‌کند. CAS فقط میزبان بازدید از موسسات و دانشگاه‌های وابسته به خود است.

[ منبع این خبر سایت مهر-دانش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مهلت شرکت پژوهشگران در پروژه علمی و فناوری ایران و چین تمدید شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات