رکورد سهمیه های ایران در المپیک شکست؛ کاروان امام رضا (ع) 59 نفره شد

به گزارش ایرنا از کمیته ملی المپیک؛ درمتن پیام تبریک رئیس کمیته ملی المپیک آمده است: تیم ملی والیبال کشورمان همانطور که انتظار می رفت توانست ضمن اجرای مبارزاتی سخت و شجاعانه، شایستگی های خود را به جهانیان اثبات داشته و چنان در برابر حریفانی جهانی خود برای کسب سهمیه المپیک ظاهر شد که تحسین تمامی کارشناسان را برانگیخت.
غیور مردان والیبال کشورمان با نشان دادن توانایی های خود در این دوره از رقبات ها ضمن کسب سهمیه المپیک آنهم برای نخستین بار در تاریخ ورزش ایران، تعداد سهمیه های المپیکی کشورمان را در بازیهای ریو2016 به عدد 59 رساندند تا شاهد اعزام پرتعدادترین کاروان ایران به بازیهای المپیک باشیم.
حضور رشته والیبال در المپیک ٢٠١٦ ریو نشان دهنده پتانسیل ورزشکاران ایران در ورزش های گروهی است و امیدواریم که در المپیک ٢٠٢٠ دیگر رشته های گروهی کشورمان نیز به این مهم و افتخار دست یابند.
ضمن تبریک این موفقیت بزرگ به مقام معظم رهبری، رئیس جمهوری و دولت، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی وملت بزرگ ایران؛ به کادرفنی و بازیکنان آن دست مریزاد و خسته نباشید گفته و امید می رود در بازیهای المپیک ریو ٢٠١٦ ، بلند قامتان سرو اندیش کشورمان بتوانند گوشه ای از اقتدار و توانمندی ورزش کشورمان را تحت لوای الطاف الهی و دعای خیر مردم در مقابل حریفان بنمایش بگذارند.
آفرین بر شما شیرمردانی که مایه افتخار تمامی ایرانیان در اقصی نقاط جهان شده اید.حضورتان در کاروان ورزشی امام رضا (ع) را تبریک می گویم.
ورزش کشورمان تاکنون برای حضور در بازیهای المپیک ریو موفق به کسب 47 سهمیه شده بود که با سهمیه تیم ملی والیبال و اضافه شدن 12 ورزشکار به کاروان اعزامی ریو، تعداد ورزشکاران کاروان اعزامی در حال حاضر به عدد 59 رسید.
بوکس(یک سهمیه)-دوومیدانی(7سهمیه)-دوچرخه سواری(3سهمیه-تیمی)-تکواندو(4سهمیه)-تیراندازی(5سهمیه)-کشتی آزاد(6سهمیه)-کشتی فرنگی(6سهمیه)-تیروکمان(یک سهمیه)-وزنه برداری(5سهمیه)-شمشیر بازی(2سهمیه)-تنیس روی میز(3سهمیه)-قایقرانی(یک سهمیه)،جودو(3سهمیه) و والیبال(12ورزشکار) تعداد ورزشکاران ایرانی حاضر در بازیهای المپیک ریو به 59 ورزشکار رسیده است.
کاروان اعزامی به المپیک ٢٠١٦ بزرگترین کاروان اعزامی به تمامی ادوار المپیک از ١٩٤٨ لندن تا کنون است. پیش از انقلاب حضور در المپیک وابسته به کسب سهمیه نبود و کشورها می توانستند تمامی ورزشکاران مستعد خود را بنا بر توانایی و پشتوانه مالی به المپیک اعزام کنند.
ورزشی(1)**1379

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رکورد سهمیه های ایران در المپیک شکست؛ کاروان امام رضا (ع) 59 نفره شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات