آغاز عملیات هوایی آمریکا علیه داعش

جت‌های جنگنده آمریکایی برای نخستین بار از ناوهواپیمابر مستقر در دریای مدیترانه مواضع داعش را هدف قرار دادند. خبرگزاری ایسنا: جت‌های جنگنده آمریکایی برای نخستین بار از ناوهواپیمابر مستقر در دریای مدیترانه مواضع داعش را هدف قرار دادند.

نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که این نخستین حمله بدین شکل علیه داعش از زمان آغاز عملیات ائتلاف بین‌المللی است که دو سال قبل آغاز شده است.

مقام‌های نیروی دریای آمریکا اعلام کردند که این جت‌های جنگنده پس از آغاز حرکت ناو هواپیمابر "هری ترومن" به سمت دریای مدیترانه که از مسیر کانال سوئز عبور می‌کرد، از این ناو به هوا برخاستند.

این مقام‌ها اعلام کردند این نخستین حمله هوایی توسط یک ناوگروه در این منطقه از زمان آغاز جنگ عراق در سال 2003 است.

حملات پیشین این ائتلاف علیه داعش توسط آمریکا و هم‌پیمانان آن تنها از خلیج فارس یا از طریق پایگاه‌های بحرین، ترکیه یا سایر کشورها صورت می‌گرفت.

نیروی دریایی آمریکا اعلام کرده که این حملات عراق و سوریه را شامل شده است، اما در خصوص تعداد حملات و نوع اهداف اظهار نظر نکرده است.

هدف از این حمله ارسال این پیام به ترکیه است که نیروی نظامی آمریکا راه‌های دیگری برای حمله هوایی به سوریه بجز پایگاه هوایی ترکیه در اینجرلیک نیز دارد.

مقام‌های نیروی دریایی آمریکا اعلام کرده‌اند که هدف این حملات اخیر خاتمه دادن به نگرانی‌های مطرح شده از سوی برخی قانونگذاران این کشور در خصوص تصمیم اخیرنیروی دریایی آمریکا برای عدم حضور دائم در خلیج فارس است.

نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد ناوهواپیمابر ترومن و سایر ناوهای موجود در ناوگروه تهاجمی آمریکا به عنوان دارایی اصلی جنگ آمریکا علیه مواضع داعش عمل کردند.

این ناوگروه در منطقه پنجم دریایی عملیات حضور دارد که شامل خلیج فارس می‌شود و این ناوگروه هم چنان نقش حمایتی خود را از منطقه مدیترانه ادامه خواهد داد.

یک مقام ارشد نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد: این مسئله نشانگر آن است که یک ناوگروه تهاجمی آمریکا می‌تواند دو منطقه عملیات را پوشش دهد که این نکته عامل غیرقابل پیش‌بینی بودن را نیز در خود دارد. ما تمام سعی خود را خواهیم کرد تا حضور خود را گسترش دهیم و از امتیاز دسترسی که دارایی‌های دریایی ما برایمان فراهم می‌کنند، استفاده کنیم.

این مقام افزود: این مسئله حاوی این پیام به دوستان و دشمنان ما است که ما بنا به همان عامل دسترسی خود می‌توانیم همزمان دو تهدید را تحت تاثیر بگذاریم.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آغاز عملیات هوایی آمریکا علیه داعش» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات