برگزاری بیست وهفتمین سالگردارتحال امام خمینی (ره) در اکوادور

به گزارش ایرنا، دراین مراسم «دییگو وینتیمییا»رئیس گروه دوستی پارلمانی اکوادور وایران ،«نلسون رودریگز« معاون دانشگاه مرکزی، «الخاندرو سانتییان» استاد دانشکده اقتصاد دانشگاه مرکزی و وابسته های نظامی این کشور نیز حضور داشتند .
درابتدای مراسم«احمد پابرجا» سفیر جمهوری اسلامی ایران دراکوادور طی سخنانی به جایگاه والای امام راحل دررهبری انقلاب اسلامی ایران اشاره وعنوان نمود: ایران با رهبری داهیانه ایشان تمامی بحران ها و توطئه ها از جمله جنگ هشت ساله با عراق را با پیروزی پشت سر گذاشت.
سفیر ایران در اکوادورهمچنین ضمن اشاره به اینکه امام عظیم الشان به همه مبارزین راه آزادی، درس مقاومت، ایثار و انسانیت داد افزود:در دیدگاه حضرت امام خمینی (ره) راز موفقیت در برابر قدرت های سلطه گر وحدت برپایه حقیقت، شرافت، صبر و عدالت و کنار گذاردن اختلافات است.
درادامه «خایمه گالارسا» نویسنده معروف اکوادوری و دستیار وزیرخارجه این کشور طی سخنانی به سابقه مبارزات مردم ایران برای رسیدن به استقلال و آزادی اشاره کرد و اظهار داشت گرچه انگلیس و آمریکا طی کودتا علیه دولت مردمی «مصدق» وی را ساقط کردند اما چند دهه بعد قیام مردم ایران به رهبری امام خمینی، استقلال و آزادی را برای ایران به ارمغان آورد و دست امپریالیسم را از ایران کوتاه کرد.
درمراسم بیست وهفتمین سالگرد ارتحال بنیانگذار انقلاب «دییگو وینتییما» رئیس گروه دوستی پارلمانی اکوادور وایران نیز ضمن اشاره به سفر خود به ایران و مشاهده پیشرفت های صورت گرفته اظهار داشت: در اکوادور برخی روسای جمهور می گفتند که حاکمیت و استقلال که برای مردم نان نمی شود اما تجربه کشورهای مستقل همچون ایران نشان می دهد، استقلال نه تنها موجب کوتاه کردن دست اجانب می شود بلکه مسیر توسعه را نیز هموار می کند.
درپایان مراسم نیز «الخاندرو سانتییان» استاد دانشکده اقتصاد دانشگاه مرکزی اکوادور ضمن اشاره به ایستادگی مردم ایران در برابر زیاده خواهی کشورهای غربی عنوان داشت: انقلاب ایران الگوی خوبی برای مقاومت مردم منطقه آمریکای لاتین در برابر استکبار است.
اروپام *5*491**1590

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برگزاری بیست وهفتمین سالگردارتحال امام خمینی (ره) در اکوادور» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات