به عشق ممد علی قلیان مجانی بکشید!


به گزارش "ورزش سه"، مردم ما به علت نوع زندگی در 200 سال گذشته همیشه به دنبال قهرمان میگشتند،اگر کارگر ساده ناصر خسرو به تماشای فیلم های فردین میرفت تا بخش فروخورده خودش را در سینمای کوچه ملی لاله زار بجوید وخویش را جای قهرمان فیلم بگذارد،قهرمانی افرادی چون تختی ومحمد علی کلی نه رویا که یک واقعیت بود،تختی محبوب بود وبا مردنش محبوب ماند اما کلی چه بود وچه کرد که در کشور ما حتی محبوب تر از ببر مازندران ما شد که 4 طلای جهانی گرفته بود ومهمتر از موحد بزرگ شد که در اوج جلای وطن کرد ؟


 وقتی کاسیوس کلی با یک انتخاب آزادانه به دین مبین اسلام گروید در جامعه ایرانی صاحب محبوبیت شد،می شود از این عکس گواهی گرفت که تهرانی ها برای تماشای مسابقه قهرمانی جهان بوکس حرفه ای بین محمد علی وفریزر ساعت 4 صبح از خواب بلندمی شدند تا ساعت 5 و5 ونیم مسابقه را در قهوه خانه محل ببینند وکله پاچه ای بزند وچای وقلیان رایگان تناول کند ودود کنند.

 


محمد علی مسلمان شده بود وتازه اسمش محمد علی بود ومردم ما هم به به پاس همین کار نام کاسیوس  قدیم ومحمد علی جدید را به خاطر علاقه زیادشان در درجات محبوبیت کلی،اضافه کردند.محمد علی در روزگاری که حاضر نشد به هر علت برای جنگ ویتنام به این کشور رود باز هم محبوب تر شد چراکه از دید مردم ما یک بچه مسلمان حاضر شده از قهرمانی خود خلع شود اما مردم کشور بدبخت وبحران زده ویتنام را نکشد!


محمد علی محبوب بود ،محبوب تر از خیل قهرمانان وطنی،مردمی که عاشق فوتبال بود ،برای محمد علی از همه چیز قلبش مایه میگذاشت،او که  24 سال قبل با ابتلا به پارکینسون به ایران آمد   هنوز برای خیلی از ایرانی‌ها کلی است، اگرچه در هفتاد و چهار سالگی و در بیمارستان از دنیا رفت و ما را با نقل قول ها و عکس ها و نمایش های خارق العاده اش تنها گذاشت .

 

نویسنده: مهدی حدادپور


[ منبع این خبر سایت ورزش3 می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «به عشق ممد علی قلیان مجانی بکشید!» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات