آیت‌الله علم‌الهدی: تحلیل ما نسبت به بهشت و دوزخ درست نیست

امام جمعه مشهد گفت: تحلیل ما از بهشت یک عشرتکده پر از بهره‌های غریزی و نفسانی است و از دوزخ و جهنم یک شکنجه‌گاهی است که شکنجه‌های طاقت‌فرسای غیر قابل پیش‌بینی در آن وجود دارد که این تحلیل نه نسبت به بهشت درست است نه نسبت به دوزخ. آفتاب : به گزارش فارس، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مشهد که در بارگاه منور رضوی برگزار شد، گفت: کلام ما در خطبه اول درباره تبیین انسان الگویی قرآنی بود و این هفته نیز ادامه این مبحث پی گرفته خواهد شد.
وی افزود: معمولا ما در تمام اندیشه‌های خودمان بیشتر توجه به محسوسات داریم و بر حسب آنچه حس می‌کنیم و با آن سر و کار داریم.
علم‌الهدی ادامه داد: ما بسیاری از واقعیت‌هایی که در عالم هستی و وجود موجود هستند با اینکه با دیدنی‌ها و شنیدنی‌های روزمره ما ارتباطی ندارد، با این دیدنی‌ها و شنیدنی‌ها مقایسه می‌کنیم. همین مساله اگر مورد توجه قرار نگیرد گاهی ممکن است مرکز انحرافات اعتقادی ما در دین واقع شود.
وی ادامه داد: ما جهنم و بهشت را با نوع شکنجه‌های آزار دهنده یا از نوع نفسانیات و لذایذ جنسی و غریزی متداول در این زندگانی خودمان مقایسه می‌کنیم. تحلیل ما از بهشت یک عشرتکده پر از بهره‌های غریزی و نفسانی است و از دوزخ و جهنم یک شکنجه‌گاهی است که شکنجه‌های طاقت‌فرسای غیر قابل پیش‌بینی در آن وجود دارد این تحلیل نه نسبت به بهشت درست است نه نسبت به دوزخ.
امام جمعه مشهد ادامه داد: بهشت زندگی متکامل انسانی است، هدف ذات مقدس پروردگار با تبیین نعمت‌های بهشتی در قالب این تصویری که در تبیین ظروف بهشتی دارند این است که ما باور خود و اعتقاد خودمان را نسبت به نوع زندگی متکامل بهشتی، اصلاح کنیم.

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آیت‌الله علم‌الهدی: تحلیل ما نسبت به بهشت و دوزخ درست نیست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات