حل مساله بیکاری و تورم از مدارس آغاز می شود

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان ،«عبدالحسین ساسان»در دومین جلسه کمیسیون آموزش اتاق بازرگانی اصفهان با اشاره به اینکه بیکاری یکی از چالش های مهم هر خانواده ایرانی است ،افزود: این چالشها بدون ریشه یابی و آسیب شناسی قابل حل نیست .
وی تصریح کرد: در زمان دولت سازندگی با وجودی که دولت خواستار استفاده از مدل های اقتصادی و نظرات اقتصاددان دانشگاه استنفورد وMIT بود ،دکتر حسین عظیمی استاد اقتصاد دانشگاه با فریادی بلند خواستار سرمایه گذاری بر روی کودکان و نوجوانان کشور برای تربیت نسل متخصص و توانمند بود ولی هیچ کسی به حرف وی توجه نکرد و امروز متوجه می شویم که او درست می گفت و دولتها توجهخی به این موضوع نداشتند.
.ساسان با اشاره به اینکه مدارس در ایران از دنیای پیشرفته عقب مانده است افزود: شیوه آموزش و فضای فیزکی مدارس فعلی بایستی متحول شود تا بتوانیم نسل توانمند تربیت کنیم تا مسایل کشور را حل کند.
ساسان خاطر نشان کرد:مرحوم عظیمی بارها خواستار آویختن مدل های اقتصادی به دیوار و ترکز بر روی کودکستان و مدارس برای تربیت نسل توانمند شد.
وی با بررسی راهکار حل مساله بیکاری با جذب سرمایه گذاری خارجی گفت: سرمایه گذار به دنبال محیطی مناسبی برای سرمایه گذاری است نه به دنبال حل مشکل بیکاری زیرا اگر قرار بود مشکل بیکاری را حل کند در کشور خودش این اقدام را انجام می داد.
«امیر کشانی»رییس کمیسیون آموزش ،پژوهش و توانمندسازی اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه با اشاره به اینکه مجلس به عنوان مهمترین مرجع قانونگذاری ،نقش تعیین کننده ایی در تصمیم گیری ها وروندهای کشور دارد، افزود: مجلس در راستای ایجاد ساختارهای اقتصادی نیاز به بازنگری در قوانین اصلاح قانون مالیات ها در جهت افزایش تولید و جذب سرمایه گذاری خارجی است .
وی تاکید کرد: مجلس دهم باید اقتصادی تر از دوره های گذشته باشد و نباید در حمایت و انتقاد از دولت نقش خنثی داشته باشد .
وی خواستار بازنگری در قوانین اقتصادی جاری کشور با توجه به تغییر شرایط سیاسی ایران در جامعه جهانی شد و گفت:دولت در سایه مجلس همراه و همیار می تواند راهکارهای جدی تر و راهبردی برای رفع مشکل های ساختار اقتصادی کشور ارایه دهد .
«سلیمانی»دبیر کمیسیون آموزش اتاق اصفهان از برگزاری مناقصه ایی طرح های پژوهشی اتاق خبر داد و گفت:موضوعات اطلاع رسانی شده و منتظر دریافت تقاضا و پیشنهاد پژوهشگران و محققان هستیم .
1339

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حل مساله بیکاری و تورم از مدارس آغاز می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات