مصوبه کاهش اعضای شوراهای اسلامی سراسر کشور + جزئیات


بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی تعداد اعضای شوراهای شهر و روستا سراسر کشور در دوره پنجم تغییر خواهد کرد.
به گزارش سرویس «شهری» ایسنا، با توجه به تائید مصوبه مجلس شورای اسلامی، توسط شورای نگهبان، اعضای شوراهای اسلامی سراسر کشور به شرح زیر در دوره پنجم کاهش می‌یابد.
بر این اساس تعداد اعضای اصلی، شورای شهرهایی که جمعیت آن‌ها تا 50 هزار است 5 نفر و تعداد اعضای علی‌البدل 3 نفر تعیین شد.
تعداد اعضای اصلی شورای شهرهایی که جمعیت آن‌ها بین 50 هزار تا 200 هزار نفر است (7) نفر و تعداد اعضای علی‌البدل 5 نفر، تعداد اعضای شورای شهرهایی که جمعیت آن‌ها بین 200 هزار تا 500 هزار نفر است 9 نفر و تعداد اعضای علی‌البدل هم 6 نفر، تعداد اعضای شورای شهرهایی که جمعیت آن‌ها بین 500 هزار تا یک میلیون نفر است 11 نفر و تعداد اعضای علی‌البدل هم 7 نفر تعیین شد.
اعضای شورای شهرها با جمعیت یک‌میلیون نفر تا ۲ میلیون نفر ۱۳ نفر عضو اصلی و ۸ نفر عضو علی‌البدل، هم‌چنین شهرهای با جمعیت بیش از ۲ میلیون نفر، ۱۵ نفر عضو اصلی و ۱۰ نفر عضو علی‌البدل خواهد داشت.
بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها، این قانون تعداد اعضای شورای شهر تهران هم از 31 نفر حال حاضر، به 21 نفر کاهش خواهد یافت.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مصوبه کاهش اعضای شوراهای اسلامی سراسر کشور + جزئیات» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات