بهره مندی از سیستم های نوین حفاظتی، رویکرد اصلی یگان حفاظت است

به گزارش خبرگزاری مهر، مسعود عالیخانی در آستانه هفته محیط زیست در تشریح مأموریت‌ها و برنامه‌های عملیاتی یگان حفاظت محیط زیست با بیان این مطلب گفت: این یگان، مأموریت دارد تا ضمن حفاظت و حمایت از محیط زیست کشور به کمک جوامع محلی، بستر مناسب را برای پایداری و پویایی اکوسیستمی با نهادینه ساختن حفاظت مشارکتی توام با افزایش آگاهی عمومی و اعمال نظارت‌های قانونی فراهم نماید.

رویکرد اصلی طرح های حفاظت 

وی افزود: بر این اساس و به منظور حفاظت پایدار، حمایت پژوهش محور  و آموزش پویا در حوزه ماموریت یگان حفاظت محیط زیست کشور و با رویکرد حفظ و توسعه زیست بوم های مدیریت یافته ( مناطق چهار گانه)، بنابروظائف محوله به یگان حفاظت محیط زیست، سه طرح «توسعه و سازماندهی یگان حفاظت محیط زیست»، «پژوهش و مطالعات راهبردی یگان حفاظت محیط زیست» و «آموزش و توانمند سازی یگان حفاظت محیط زیست» جهت اجرا در طول برنامه ششم تدوین وبه منظور تصویب و تامین اعتبار ات لازم  در زمستان سال قبل (۱۳۹۴) تقدیم معاونت توسعه و امور مجلس سازمان شد.

به گفته وی، رویکرد اصلی مورد نظر در تدوین این طرح ها حفاظت مشارکتی، بهره مندی از سیستم های نوین حفاظتی و پژوهش محوری در راستای استاندارد سازی عملیاتی است.

بسته های اجرایی یگان؛ سه طرح متشکل از ۱۵ پروژه‌ 

معاون و جانشین فرماندهی یگان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: بسته های اجرایی ارائه شده که بر اساس دستورالعمل یگان حفاظت تهیه شده است، ضمن توجه به جایگاه یگان در اسناد بالادست و نیز وظایف، مأموریت‌ها، سیاست‌ها و الزامات، برنامه‌های اجرایی و عملیاتی یگان را در سه طرح متشکل از ۱۵ پروژه‌ بهم پیوسته و مرتبط ارائه می نماید.

عالیخانی افزود: طراحی و ایجاد پایگاه ملی یگان حفاظت محیط زیست ، طراحی و ایجاد مرکز رصد و پایش یگان حفاظت محیط زیست ، توانمند سازی و سازماندهی یگان با توسعه و تامین منابع و زیرساخت های کارآمد و بهره مند از تکنولوژی های نو، طراحی و ایجاد شبکه واحدهای دیده بانی یگان حفاظت محیط زیست، استاندارد سازی تجهیزات و امکانات مورد نیاز یگان حفاظت محیط زیست، مدیریت و برنامه ریزی صیانت از مناطق چهارگانه با مشارکت جوامع محلی، مدیریت دانش در حوزه یگان حفاظت مجیط زیست، آینده نگاری و برنامه راهبردی یگان حفاظت محیط زیست،  ایجاد - ساماندهی و تجهیز مراکز منطقه ای آموزش یگان حفاظت محیط زیست از جمله پروژه های این بسته اجرایی است. 
وی ابراز امیدواری کرد با حمایت های بی دریغ ریاست سازمان از محیط بانان خدوم، مساعدت های ارزشمند معاونت توسعه و امورمجلس و تلاش پیگیر و مسئولانه مرکز نوسازی و تحول اداری سازمان اعتبارات لازم به این منظور جهت اجرا در طول برنامه ششم محقق شود.

نخستین المپیاد ورزشی محیط بانان در دستور کار یگان

به گفته عالیخانی، علاوه براین بسته اجرایی، مجموعه ای از برنامه های جانبی به منظور ایجاد روحیه نشاط و بالندگی بین محیط بانان عزیز در نظر گرفته شده از جمله این برنامه ها اشاعه فرهنگ ورزش و مسابقات ورزشی بین محیط بانان می باشد.این موضوع با مسابقه سراسری دارت با هماهنگی فدراسیون انجمن های ورزشی در هفته محیط زیست آغاز می شود.

وی اعلام کرد: در نظر است با توسعه عناوین مسابقات ورزشی تا پایان سال به لطف خدا زمینه انجام نخستین المپیاد ورزشی محیط بانان در رشته هایی همچون تیراندازی، سوارکاری، دو و میدانی، ورزش های رزمی، ورزش های پهلوانی و زورخانه ای، شنا ...برگزار شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بهره مندی از سیستم های نوین حفاظتی، رویکرد اصلی یگان حفاظت است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات