برنامه های اوقات فراغت بایدبراساس نیازسنجی جوانان برنامه ریزی شود

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از فرمانداری پارسیان، محمد رادمهر ضمن گرامی داشت یاد و خاطره حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای ۱۵ خرداد ۴۲ اظهار داشت: ستاد ساماندهی امور جوانان به ویژه بحث اوقات فراغت، ستادی است که با توجه به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری و تأکیدات معظم اله مبنی بر رسیدگی به امور مختلف جوانان، از اهمیت و جایگاه خاصی نیز برخوردار است.

فرماندار پارسیان گفت : جوانان و نوجوانان سرمایه های اجتماعی و آینده سازان شهرستان وکشورهستند و باید به دانش آموزان توجه ویژه داشته باشیم که با دادن بسته های تشویقی و پر کردن اوقات فراغت آنها از آسیب های اجتماعی آینده جلوگیری شود.

رادمهربا بیان اینکه امروز بحث غنی سازی اوقات فراغت جوانان از اهمیت خاصی برخوردار است اظهار داشت: برنامه های اوقات فراغت باید با براساس نیازسنجی، علاقه مندی و مشارکت خود جوانان و دانش آموزان در حوزه های مختلف برنامه ریزی شود.

رئیس ستاد ساماندهی اوقات فراغت شهرستان پارسیان با اشاره به فصل تابستان و تطیلی مدارس، بر پرکردن اوقات فراغت جوانان در عین هدفمند بودن آن تاکید کرد و افزود: موضوع اوقات فراغت از موضوعات بسیار مهم بوده و از مسئولین شهرستانی درخواست می شود با مدیریت بهینه در جهت بهبود و توسعه شهرستان گام بردارند.

رادمهر بر آورده کردن نیازهای و انتظارات قشر جوانان را وظیفه همه دستگاهها عنوان و تصریح کرد : ستاد ساماندهی علاوه به جوانان برتر باید برای سایر اقشار جوانان و بخصوص دانش آموزان نیز برنامه داشته باشد. ورزش بعنوان رکن اساسی در پر کردن اوقات فراغت جوانان بسیار موثر است که در این زمینه کلیه دستگاه های اجرایی می بایست اداره کل ورزش و جوانان را در این امر مهم یاری و کمک رسانند و از جزیره ای عمل کردن پرهیز کنند.

فرماندار پارسیان خاطرنشان کرد: یکی از مؤثر ترین راهکار های عملی در راستای ساماندهی اوقات فراغت جوانان، استفاده از ظرفیت آموزش و پرورش و سازمان های مردم نهاد و آگاه سازی خانواده ها و تعامل و همکاری همه دستگاه های فرهنگی، اجرایی و بویژه دستگاه های متولی ورزش وجوانان است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برنامه های اوقات فراغت بایدبراساس نیازسنجی جوانان برنامه ریزی شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات