اقتدار و استواری امام(ره) از بارزترین ویژگی‌های یک رهبر الهی بود

محسن کازرونی عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اقتدار و استواری امام خمینی (ره) از بارزترین ویژگی‌های یک رهبر الهی بوده و تحمل هرگونه تهدیدها اعم از تبعید و زندان، ایشان را از مسیر اصلی خارج نکرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، حجت‌الاسلام و المسلمین محسن کازرونی صبح امروز در مراسم سالروز حماسه 15 خرداد که در مصلای امام خمینی تبریز برگزار شد با بیان اینکه مسیر و هدف رهبران الهی خارج کردن مردم از تاریکی‌ها به‌سوی ظلمات است، اظهار داشت: حاکمان و رهبران به دو دسته تقسیم می‌شود که گروهی درصدد خارج کردن مردم از تاریکی‌ها به سمت روشنایی‌ها و گروهی دیگر از این رهبران درصدد خارج کردن مردم از روشنایی به تاریکی‌ها هستند.

وی افزود: رهبران الهی از گروه اول بوده و همیشه در نظر دارند تا همراه خدمت به مردم، مردم را به‌سوی خداوند و روشنایی راهنمایی سازند.

عضو مجلس خبرگان رهبری، با اشاره به اینکه رهبران غیر الهی درنهایت گرفتار طاغوت خواهند شد، تأکید کرد: محدود بودن رهبران به دنیا و زندگی امروزی باعث می‌شود که تا حکومت آنها به سمت تاریکی رفته و درنهایت گرفتار طاغوت و کارها ناپسند شوند.

وی افزود: اگر حاکمی مردم را به پرستش و ایمان به خداوند دعوت نکند، مطمئناً حکومت وی بوی طاغوت خواهد داد و هرگز شامل حمایت‌ها و پشتیبانی الهی نخواهد شد.

حجت‌الاسلام کازرونی از ویژگی‌های برجسته رهبران الهی خبر داده و تصریح کرد: ایمان به خدا، ایمان با مسیر و هدف و ایمان به مردم، از ویژگی‌های یک رهبر الهی بوده و باید رهبران الهی این ویژگی‌ها را دارا باشد.

وی با تأکید بر اینکه خودبینی و تکبر باعث غیر الهی بودن رهبران می‌شود اذعان کرد: خودبینی در  زمان قدرت و زورگویی در زمان شکست حاکمان، باعث می‌شود تا حکومت آنها رنگ بوی طاغوت را در برگیرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری، استواری و استقامت را شرط اول رهبران الهی خواند و گفت: استقامت در مقابل هرگونه تهدید، از ویژگی‌های مهم یک حاکم و رهبر الهی است و باید هیچ تهدیدی رهبر الهی را از مسیر خود منحرف سازد.

وی افزود: اقتدار و استواری امام خمینی (ره) از بارزترین ویژگی‌های یک رهبر الهی بوده و تحمل هرگونه تهدیدها اعم از تبعید و زندان، ایشان را از مسیر اصلی خارج نکرد.

حجت‌الاسلام کازرونی، بابیان اینکه رهبران الهی سهم خواه نبوده و هرگز چیزی را برای خود نخواستند، خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) در دوران حکومت، هرگز چیزی را برای خود نخواست و حاج سید احمد خمینی بارها توسط مردم و مسئولین به‌عنوان نخست‌وزیری پیشنهاد  شدند، ولی امام (ره) هرگز اجازه ندادند تا از بیت ایشان فردی منصب حکمتی داشته باشد و این ویژگی، الهی بودن رهبری ایشان و رهبران الهی را نشان می‌دهد.

وی در پایان بابیان اینکه رهبران الهی بعد از وفات هم قابل‌احترام و تکریم هستند، اذعان داشت: 27 سال بعد از فوت رهبر کبیر انقلاب اسلامی، بازهم سالگرد باشکوهی برای ایشان برگزار شد و یاد و خاطره رهبران الهی هرگز از یادها فراموش نمی‌شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اقتدار و استواری امام(ره) از بارزترین ویژگی‌های یک رهبر الهی بود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات