عربستان باید زمینه حضور حجاج ایرانی را فراهم می‌کرد

خبرگزاری مهر،گروه بین الملل- علی کاوسی نژاد: در گفتگو با «شهزاده پیر جان» رهبر جمعیت علمای اسلام شاخه نیازی موضوعات انقلاب اسلامی ایران، شخصیت امام خمینی و کارشنکی آل سعود در انجام فریضه حج توسط حجاج ایرانی مورد بررسی قرار گرفته که در ادامه از نظر می گذرد.

*شخصیت امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی ایران چه تاثیری بر شبه قاره گذاشت؟

امام خمینی پیروان و طرفدان فراوانی دارد. امام خمینی به درد مسلمانان آشنا بود. انقلابی که وی با خود آورد انقلابی بود که شاید پس از گذشت قرنها بوجود آید.

پس از مدتها با انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) جان تازه ای به کالبد اسلام دمید و کسانی که شیفته اسلام بودند امیدی در دلهای آنها پدید آمد. مردم همیشه دوستدار رهبری هستند که آنها را از یوغ ظالمان و زورگویان نجات دهد.

ما با سفر به ایران و شرکت در مراسم ارتحال امام خمینی با مسلمانان دیگر کشورها دیدار کردیم و این خود نشانه اتحاد و همبستگی بین مسلمانان است. پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) راه اصلی و نقشه راه را به مسلمانان نشان داد و امام خمینی (ره) از جمله کسانی است که عملاً برای رشد و تعالی اسلام قدم برداشت و در این راه پیش رفت.

*نظر شما در باره کارشکنی سعودیها در راه انجام دادن فریضه حج توسط حجاج ایرانی و حادثه منا چیست؟

حج پنجمین رکن از ارکان اصلی دین اسلام و مسلمانان است و هیچ حاکم و پادشاهی نمی تواند این حق مسلم را از مسلمانان سلب نماید. مسلمان چه سنی و شیعه حق دارند اعمال حج واجب و عمره مفرده را انجام دهند و عربستان باید تمام امکانات را برای انجام این فریضه الهی فراهم نماید. 

کشته شدن مسلمان در منا حادثه تلخی بود که نباید بار دیگر شاهد این حوادث تلخ و ناگوار باشیم و کشته شدن مسلمانان در حادثه منا باعث رسوایی حکمرانان عربستان سعودی شد و این نشان از عدم کفایت آنها در برگزاری حج می دهد.

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عربستان باید زمینه حضور حجاج ایرانی را فراهم می‌کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات