رکورد تعداد ورزشکاران ایران در المپیک شکسته شد

رکورد پس از انقلاب حضور تعداد نفرات ورزش ایران در تاریخ المپیک شکسته شد.

به گزارش ایسنا، بعد از کسب سهمیه المپیک تیم ‌ملی والیبال ایران رکورد تعداد ورزشکاران حاضر ایران در تاریخ المپیک شکسته شد.

پیش از این ایران موفق به کسب ۴۷ سهمیه برای المپیک ۲۰۱۶ ریو شده بود که با اضافه شدن ۱۲ والیبالیست این تعداد ورزرشکار به ۵۹ رسید.

پیش از این رکورد بیشترین تعداد نفرات ایران در المپیک مربوط به المپیک ۲۰۰۸ پکن بود که ایران با ۵۵ ورزشکار در این ر‌قا‌بت‌ها شرکت کرد.

در المپیک ۲۰۱۲ لندن نیز ایران ۵۳ نفر نماینده در این بازی‌ها داشت.

بنا‌بر‌این با این تعداد نفرات، رکورد حضور ورزشکاران ایران در المپیک بعد از انقلاب شکسته شد.

پیش از این کاروان ایران در رشته‌های زیر موفق به کسب سهمیه المپیک شده بود:

بوکس یک سهمیه، د‌و‌و‌مید‌ا‌نی هفت سهمیه، دوچرخه‌سواری سه سهمیه، تکواندو چهار سهمیه، تیراندازی پنج سهمیه، کشتی ۱۲ سهمیه، تیر‌و‌کمان یک سهمیه، و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ی پنج سهمیه، شمشیربازی دو سهمیه، تنیس روی میز سه سهمیه، قایقرانی یک سهمیه و جودو سه سهمیه.

تعداد ورزشکاران ایران در بازیهای المپیک پس از انقلاب:

۱۹۸۸: ۲۷ ورزشکار

۱۹۹۲: ۴۰ ورزشکار

۱۹۹۶: ۱۸ ورزشکار

۲۰۰۰: ۳۵ ورزشکار

۲۰۰۴: ۳۸ ورزشکار

۲۰۰۸: ۵۵ ورزشکار

۲۰۱۲: ۵۳ ورزشکار

[ منبع این خبر سایت الف-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رکورد تعداد ورزشکاران ایران در المپیک شکسته شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات