یادداشت ضرغامی درپی درگذشت"کلی"

عزت الله ضرغامی در یادداشتی با عنوان "مرگ اسطوره " به درگذشت "محمد علی کلی " واکنش نشان داد:

محمد علی کلی بوکسور افسانه ای جهان ، در سن ۷۴ سالگی درگذشت .او پرافتخار ترین و خبرساز ترین قهرمان رشته ی مشت زنی است و هواداران فراوانی در جهان و ایران دارد. "کلی" و "پله" دو ورزشکار برجسته دهه ۷۰ میلادی ، عشق ما نوجوانان دهه ۵۰ شمسی بودند!
هرچند پیروزی تاریخی "کلی" بر "سانی لیستون" در دوره جوانی ، کاری بسیار بزرگ و باور نکردنی بود ولی برای هم سن و سال های من ،پیروزی های او در برابر "کن نورتون"،"جوفریزر" و جورج فورمن" در سال های ۷۳ و ۷۴ میلادی فوق العاده خاطره انگیز است .
او در دوره قهرمانی اش مسلمان شد . بصورت علنی مقابل جنگ آمریکا با ویتنام موضع گرفت و از حضور در دوره سربازی خودداری کرد. به همین دلیل مدتی بازداشت و عناوین قهرمانی اش سلب شد !
او در سال ۱۳۷۲ نیز به ایران آمد . روحش شاد .
.
***پی نوشت***
.
بوکس حرفه ای کلا ورزش خشنی است . به همین دلیل قابل پخش از رسانه ملی نیست . ولی به هر حال رشته ی جذاب و پرهیجانی است .
در این رشته علاوه بر قدرت بدنی و آشنائی با فنون مشت زنی ، مسئله حفظ روحیه و مقاومت تا آخرین لحظه،کلیدی است .
بارها شاهد مسابقاتی بوده ام که حریف به ظاهر ضعیف تر بیش از ۱۰ راند مقابل ضربات سنگین دفاع می کند و با از نفس افتادن و خسته شدن حریف ، در یک لحظه از لاک دفاعی بیرون می آید و با چند ضربه او را ناک اوت می کند .
بعضی سیاسیون ما هم از چنین روشی استفاده می کنند!
خدا عاقبت همه ما را ختم به خیر کند .

[ منبع این خبر سایت الف-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «یادداشت ضرغامی درپی درگذشت"کلی"» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات