درآمد پرستاران باید پا به پای تیم درمانی افزایش یابد

۱۳۹۵/۰۳/۱۵ - ۱۶:۲۵ - کد خبر: 184497 درآمد پرستاران باید پا به پای تیم درمانی افزایش یابد

سلامت نیوز: رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی با اشاره به اینکه درآمد پرستاران باید پابه‌پای تیم درمانی افزایش یابد گفت: برجسته کردن دعوای پزشک و پرستار و رسانه‌ای کردن تنش‌ها به ضرر مردم، جامعه پزشکی و پرستاران است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، محمد رئیس‌زاده، در ارتباط با حقوق و کارانه پرستاران اظهار داشت: جامعه پرستاری جامعه‌ای وزین‌، ارزشمند و بسیار مهم است و در اینکه درآمد پرستاران باید پا به پای درآمد پزشکان و سایر کارد درمانی بهبود یابد شکی نیست.

وی افزود: برخی می‌خواهند از مطالبات پرستاران سوء استفاده کنند و این موضوع بسیار نامطلوب است و بسیج جامعه پزشکی با این رویکرد مخالفت دارد. اینکه بخواهیم اشکالات را در حوزه پرستاری تبدیل به تحصن و تجمیع پرستاران کرده و یا دعوای میان پزشک و پرستار ایجاد کنیم از منظر ما کار پسندیده‌ای رذسنیست.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی با تاکید بر اینکه برجسته کردن دعوای پزشک و پرستار همچنین دامن زدن به این مساله و رسانه‌ای کردن آن کار سالمی نیست ادامه داد: در این چند سال گذشته کارانه و حقوق پرستاران ارتقای خوبی پیدا کرده و بهبود گرفته است و نباید این موضوع را نادیده گرفت.

رئیس‌زاده گفت: وزارت بهداشت اقدامات موثری در زمینه حقوق و درآمد پرستاران انجام داده ولی بهتر از این نیز می‌توان در جهت کمک به آنها اقدام کرد، ولی کشاندن اختلاف پزشک و پرستار به مجامع عمومی و تنش ایجاد کردن در این زمینه ناپسندیده است.

وی تصریح کرد: هرچند که اقدامات خوبی در حوزه درآمد پرستاران انجام شده گفت: این میزان کافی نیست ولی نباید اختلاف ایجاد کرد هدف بسیج جامعه پزشکی و موضع آن در این زمینه فقط ارتقای شان و منزلت و کرامت پرستاران است.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی گفت: ایراد ما به نوع رفتارها و حرکت‌هایی است که به اصل شان و منزلت و کرامت پرستاری آسیب می‌رساند. کشاندن دعوا به عرصه رسانه مشکل را حل نمی‌کند و به ضرر جامعه پزشکی است.

رئیس‌زاده در پایان ابراز امیدواری کرد: نظام پرستاری و معاونت پرستاری وزارت بهداشت بتوانند در شرایطی مطلوب و با اخلاص نظرشان را بیان کرده و در جهت حل مشکلات جامعه پرستاری به دور از تنش و رفتارهای ناپسند گام بردارند تا با وحدت رویه به نفع پرستاران اقدام شود.

[ منبع این خبر سایت سلامت نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «درآمد پرستاران باید پا به پای تیم درمانی افزایش یابد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات