میکروب‌هایی که داخل روده شما زندگی می‌کنند + تصاویر

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ کارشناسان به تازگی دریافتند که نوعی میکروب به نام eukayotes در روده انسان زندگی می‌کند و دارای قابلیت زنده ماندن در شرایط با اکسیژن کم و یا بدون  اکسیژن است.
این میکروب نقش بسزایی در حفظ حیات و زنده ماندن انسان‌ها داشته که در بیشتر مواد غذایی و آشامیدنی چون آب و حتی در بدن سایر حیوانات نیز وجود دارد و به همان حالت زندگی می کند تا وقتی که عمر فرد به پایان برسد.
میکروب هایی که داخل روده شما زندگی می کنند + تصاویر
این میکروب نوعی همزیستی مسالمت آمیز با انسان دارد و از گازها و سایر ترکیبات باقیمانده غذایی در روده مانند آهن و سولفور برای تغذیه استفاده می‌کند.
این میکروب تک سلولی که غشای سلول آن شفاف است با سایر انگل هایی که انسان را دچار انواع عفونت‌ها و بیماری ها می‌کند مانند انگل ژیاردیا تفاوت دارد و در دسته میکروب های مفید روده قرار می گیرد به طوری که خطری برای سلامتی انسان ندارد.
میکروب هایی که داخل روده شما زندگی می کنند + تصاویر
کارشناسان اعتقاد دارند هنوز راز و رمزهای زیادی در خصوص انگل ها و باکتری های روده انسان وجود دارد و شناسایی آنها می تواند باعث جلوگیری و بهبود بسیاری از بیماری های مرگبار و اپیدمی های جهانی شود.
کارشناسان در عین حال برای جلوگیری از ورود باکتری ها، میکروب ها و انگل های ناقل بیماری های دستگاه گوارش به بدن انسان ها توصیه اکید بر شستن میوه و سبزیجات، پخت به اندازه مواد غذایی، شستن دستها با آب و صابون به اندازه کافی و بویژه اجتناب از خوردن آب آلوده دارند.
اکثر انگل ها و بیماری های  روده با پیگیری اقدامات درمانی ازبین می روند و سلامت بدست می آید.
میکروب هایی که داخل روده شما زندگی می کنند + تصاویر

میکروب هایی که داخل روده شما زندگی می کنند + تصاویر

میکروب هایی که داخل روده شما زندگی می کنند + تصاویر

منبع: live science
انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «میکروب‌هایی که داخل روده شما زندگی می‌کنند + تصاویر» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات