آمار عجیب یک کارشناس از کلش بازی ایرانی ها!

به گفته یک کارشناس فضای مجازی، بازی‌های آنلاین روزانه ۱۴۴ دقیقه از وقت کاربران ایرانی را می‌گیرد و هر روز ۵۰۰ میلیون تومان ارز از کشور خارج می‌کند. سرویس فناوری فردا: خبری منتشر شد در سایت ها و رسانه های مجازی که روایت از این داشت که هر ایرانی روزانه 144 دقیقه وقت خود را صرف بازی آنلاین می کند، قسمتی دیگر از متن ای خبر که در رسانه های زیادی با بی دقتی بازنشر یافته بود آمد، مومن‌نسب کارشناس فضای مجازی در این ارتباط می‌گوید: 20 میلیون ایرانی روزانه 144 دقیقه وقت خود را صرف بازی‌های آنلاین می‌کنند، با توجه به اینکه در این خبر مشخص نشد آمار ارائه شده از سوی آقای کارشناس 144 دقیقه برای کل جمعیت ایران است یا برای بیست میلیون آن به بررسی و تحلیل این آمار می پردازیم.

اگر شما هم مخاطب رسانه های مجازی و مکتوب باشید هر روز شاهد آمار متفاوتی در حوزه های مختلف خواهید بود، اینکه این آمار از سوی چه کسی و با چه هدفی ارائه و از کدام رسانه پخش می شود به مسئولین آن رسانه بر می گردد، اما به طور کل ارائه آمار باید روی یک مطالعه اولیه ارائه شود و هدف از ارائه آن رسیدن به یک راهکار برای حل یک معضل باشد.

اما امروز شاهد آن هستیم که کارشناسان حوزه های مختلف با کمترین مطالعه روزانه از خود آماری منتشر می کنند که با یک حساب و کتاب اولیه به راحتی می توان آنها را تکذیب کرد.
مومن نسب کارشناس فضای مجازی در جدیدترین آماری که از خود ارائه کرده است گفته است بیست میلیون نفر در ایران روزانه صد و چهل و چهار دقیقه بازی آنلاین می کنند که این آمار کمی عجیب به نظر می رسد.

برای بررسی صحت این آمار به مطالعه میزان دسترسی مردم کشور به اینترنت پرداختیم ، که طبق آخرین آمار ارائه شده  در سال 94 حدود سی و یک درصد مردم به اینترنت دسترسی دارند و کاربر اینترنت محسوب می شوند، جالب است بدانید هر کس که در طول سه ماه تنها یک بار از اینترنت استفاده کند در این آمار جزو کاربران آمده است. 
 
بافرض هشتاد میلیون نفر جمعیت کل کشور طبق این آمار جمعیتی که به اینترنت دسترسی دارند حدود بیست و چهار میلیون نفر است، قطعا عده ای قابل توجهی از این بیست و چهار میلیون کاربر دائم اینترنت نیستند و عده ای قابل توجه فرصت انجام بازی را ندارند و عده ای هم اصلا علاقه ای به بازی های این چنینی از خود نشان نمی دهند با کم کردن  این جمعیت میزان قابل توجهی از عدد بیست و چهار میلیون کم خواهد شد.
 
حال اینکه با چه ضریبی و به چه شکل محاسبه شده است  که  بیست میلیون نفر در ایران  روزانه بیش از دو ساعت خود را صرف بازی هایی همچون کلش آف کلنز می کنند مشخص نیست. طبق این آمار اگر بیست میلیون ایرانی 144 دقیقه در روز صرف بازی آنلاین کنند اگر آن را بخواهیم در کل جامعه آماری که به اینترنت دسترسی دارند بسط دهیم هر کاربر اینترنت روزانه 120 دقیقه صرف بازی آنلاین می کند.

صحت آمار ارائه شده و بدون مطالعه کمکی نمی کند و متاسفانه برخی می خواهند با ارائه آمار عجیب و غریب خود را مطرح کنند که این اتفاق خوبی برای جامعه نیست.
 
همچنین در قسمتی دیگر از این آمار آمده است که رقمی حداقل 50 و حداکثر 500 میلیون تومان صرف خرید جم می شود و همه این پول‌های مجازی، سرمایه‌ای هستند که غربی‌ها از ایران خارج می‌کنند، البته با توجه به آمار ارائه شده در قسمت اول این مطب نمی توان به صحت قسمت دوم این آمار نیز خوش بین بود.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آمار عجیب یک کارشناس از کلش بازی ایرانی ها!» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات