هشدار فائو به کمبود شدید مواد غذایی در کره شمالی

به گزارش ایرنا،‌ این سازمان خاطرنشان کرده که میزان کمبود مواد غذایی در کره شمالی امسال به 700 هزار تن خواهد رسید که این موضوع بسیار نگران کننده است.
فائو در گزارش خود تصریح کرد که مسئله کمبود غذایی می تواند بر مردم این کشور از جمله کودکان و زنان در زمینه سوء تغذیه آثار منفی فراوانی داشته باشد.
بررسی های این سازمان حاکی از آن است که کره شمالی در زمره 37 کشور جهان به حساب می آید که با مشکل تامین مواد غذایی برای مردم خود روبرو هستند.
در جهان نزدیک به 2 میلیارد نفر دچار سوء تغذیه هستند و آمارها نشان می دهد در حالی که همه ساله در کره جنوبی هزاران تن مواد غذایی دور ریخته می شود در کره شمالی مردم از فرط گرسنگی در بدترین شرایط بسر می برند.
خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی گزارش کرده است که بر اساس اعلام فائو، کره شمالی فقط 23 هزار تن از کمک های دریافت شده خیریه را نگهداری کرده است که مقدار بسیار ناچیزی است و مشکلی را حل نخواهد کرد.
فائو افزوده است که در سال گذشته میلادی (2015)، کره شمالی در نیمه اول سال به دلیل خشکسالی و سپس به دلیل جاری شدن سیل، فصل بد زراعی را پشت سرگذاشت.
از جمله کشورهای دیگری که فائو نام آنها را در گزارش خود در زمینه کمبود مواد غذایی درج کرده و خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی به آن اشاره کرده است می توان به عراق، سوریه، یمن، ‌میانمار، نپال و افغانستان اشاره کرد.
به رغم همه این مسائل و گزارش فائو، نزدیک به 20 کشور جهان جزئیات برنامه تحریمی خود علیه کره شمالی در سال جاری میلادی را ارائه کرده اند و کره جنوبی و آمریکا نیز در تازه ترین تصمیمات خود قصد دارند، بار دیگر تحریم های شدیدتری علیه این کشور اتخاذ کنند.
کره شمالی پس از انجام چهارمین آزمایش هسته ای خود در اوایل سال جاری میلادی، از سوی شورای امنیت به شدت تحریم شد.
آساق**231**1597

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هشدار فائو به کمبود شدید مواد غذایی در کره شمالی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات