زمین لرزه ای به بزرگی 4،7 حوالی سیرچ کرمان را لرزاند

به گزارشروز شنبه ایرنا از موسسه ژئوفیزیک مرکز لرزه نگاری کشوری، شبکه های لرزه نگاری وابسته به این مرکز صبح امروز این زمین لرزه را با عرض شمالی 30،05 و طول شرقی 57،61 در حوالی سیرچ استان کرمان ثبت کرده اند.
سیرچ یکی از چهارآبادی بزرگ بخش شهداد است که در ناحیهٔ خوش آب و هوای کوهستانی بر سر راه شهداد - کرمان قرارگرفته است و فاصلهٔ کانون زلزله با شهر کرمان 80 کیلومتر و تا مرکز بخش شهداد 25 کیلومتر است.
همچنین مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان به ایرنا اعلام کرد: تاکنون گزارشی مبنی بر خسارت مالی یا جانی دو زمین لرزه در منطقه سیرچ شهرستان کرمان دریافت نشده است.
محسن صالحی کرمانی این زمین لرزه ها حوالی روستای هشتادان درمنطقه کوهستانی سیرچ روی داد و گروههای ارزیاب و امدادی برای بررسی بیشتر به منطقه اعزام شده اند.
اولین زمین لرزه به بزرگی 4،7 درعمق10 کیلومتری زمین ساعت 14 و 24 دقیقه و 14 ثانیه و زمین لرزه دوم ساعت 14 و 27 دقیقه و 25 ثانیه در عمق 10 کیلومتری زمین بوقوع پیوست.
دهستان سیرچ از توابع بخش شهداد شهرستان کرمان ازمناطق زلزله خیز استان به شمار می رود و وقوع زمین لرزه 5،5 ریشتری مرداد سال گذشته در منطقه ای بین سیرچ، گلباف و ماهان موجب بروز برخی خسارات جزئی شد.
شدیدترین زلزله ناشی از این گسل مرداد سال 1360 در این منطقه روی داد و صدها کشته و زخمی برجا گذاشت.
اجتمام/1193/1724

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زمین لرزه ای به بزرگی 4،7 حوالی سیرچ کرمان را لرزاند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات