کشتی حامل قرص های شبه مخدر برای داعش در یونان توقیف گردید

به گزارش ایرنا از روزنامه 'کاتی مرینی'، نیروهای گارد ساحلی و مبارزه با مواد مخدر، اسلحه و گمرک یونان پس از تحقیق و بازرسی، یک کشتی حامل بیش از 26میلیون قرص شبه مخدر برای نیروهای داعش در لیبی را توقیف کرده اند.
این کشتی به سفارش یک شرکت هندی در دهلی نو، این مقدار قرص را تحت عنوان حمل و نقل قالی و مجسمه های چوبی، به لیبی می برده است.
سازمان مبارزه با موادمخدرآمریکا حدود یک ماه پیش یعنی زمانی که این کشتی از یکی از بنادر هند به سوی یونان حرکت کرد، از مسئولان یونانی خواسته بود تا بعد از ورود به بندر'پیراس'، این کشتی را به دقت مورد بازرسی قرار دهند.
مسئولان کمرک و مبارزه با مواد مخدر یونان پس از بازجویی این کشتی متوجه شدند که در پشت جعبه های حاوی وسایل آشپزخانه وقالی ومجسمه چوبی، تعداد 479 جعبه پر از قرص های مخدر نیز پنهان شده است.
مسئولان گمرک و مبارزه با مواد مخدر یونان در این باره گفته اند: این محموله از یکی از بنادر هند به سوی یونان حرکت کرده بود ولی مقصد نهایی آن یکی از بنادر لیبی و تحویل گیرنده آن داعش در این کشور بوده است.
براساس گزارش کارشناسان یونانی، این قرص هاحاوی ماده مخدر ترامادول(TRAMADOL) هستند که باعث می شود نیروهای داعش تحت تاثیر مواد مخدر ضمن افزایش تحمل خود، بی رحمانه به اقدامات جنایتکارانه خود دست بزنند.
ترامادول یک داروی مسکن شبه مخدر است که به دلیل اثرات شدید و پتانسیل بالایی که برای سوءمصرف دارد، از سوی اداره نظارت دارویی ایالات متحده امریکا نیز به عنوان یک داروی شبه مخدر و غیرمجاز شناخته شده است.
اروپام**462**1590

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-حوادث می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کشتی حامل قرص های شبه مخدر برای داعش در یونان توقیف گردید» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات