العربی: هیچ‌گونه اعمال تغییرات در طرح صلح عربی را نمی‌پذیریم


دبیرکل اتحادیه عرب تاکید کرد جامعه جهانی باید مسئولیت خود را برای پایان دادن به اشغال سرزمین‌های فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی بپذیرد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، طبق بیانیه‌ای که امروز (شنبه) از سوی دبیرخانه اتحادیه عرب منتشر شده است، نبیل العربی، ‌دبیرکل اتحادیه عرب در نشستی وزارتی که به دعوت فرانسه برای بررسی طرح این کشور جهت برقراری صلح در خاورمیانه برگزار شد،‌ گفت: هدفی که در کنفرانس بین المللی صلح باید دنبال شود، ‌دستیابی به راه‌حلی برای پایان دادن به اختلافات دو طرف فلسطینی و اسرائیلی است نه اینکه با برگزاری دور جدیدی از مذاکرات بدون نتیجه،‌ تنها به مدیریت این مذاکرات که در طول 25 سال گذشته متوقف نشده،‌ ادامه دهیم.
طبق این بیانیه العربی تاکید کرد:‌ در راستای تحقق این هدف و نجات راه حل تشکیل دو کشور و برپایی کشور مستقل فلسطین با پایتختی قدس شرقی، لازم است در کنفرانس پاریس راهکاری بین‌المللی برای این امر اتخاذ شده و براساس توافق‌های صورت گرفته و قطعنامه‌های سازمان ملل در این زمینه به ویژه قطعنامه‌های 242 و 338 شورای امنیت، محدوده زمانی برای اجرای آنچه از سوی دو طرف مورد موافقت قرار می‌گیرد، تعیین شود.
طبق قطعنامه‌های مذکور رژیم صهیونیستی ملزم به عقب‌نشینی کامل از اراضی اشغالی سال 1967 و اجرای دیگر تعهدات ذکر شده در توافقنامه‌هایی است که پیش از این با طرف فلسطینی به امضا رسانده است.
دبیر کل اتحادیه عرب در ادامه با هرگونه اعمال تغییر در بندهای طرح صلح عربی که در نشست سال 2002 سران کشورهای عربی در بیروت تایید شد و همچنین با اقدامات رژیم صهیونیستی در راستای بر هم زدن اولویت‌ها،‌ شروط و تعهداتی که در این طرح برای خاتمه دادن به اختلافات و برقراری صلحی پایدار و جامع در منطقه تعیین شده است، مخالفت کرد.
انتهای پیام


[ منبع این خبر سایت ایسنا-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «العربی: هیچ‌گونه اعمال تغییرات در طرح صلح عربی را نمی‌پذیریم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات