بدهی بیمه ها اجرای طرح تحول سلامت را دچار مشکل می کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، حسینعلی شهریاری با اشاره به اینکه چنانچه منابع مورد نیاز بیمه ها تامین نشود، بدهی بیمه ها به مراکز درمانی تا پایان سال ۹۵ به ۱۶ هزار میلیارد تومان می رسد، گفت: این میزان بدهی اجرای طرح تحول سلامت را دچار مشکل می کند.

وی گفت: سازمان سلامت ایرانیان منابع لازم را برای پرداخت بدهی خود به مراکز درمانی ندارد، البته دولت باید این مشکل یعنی اختصاص منابع به بیمه ها برای پرداخت بدهی ها به وزارت بهداشت و مراکز درمانی را حل کند.

شهریاری با بیان اینکه عدم پرداخت این میزان بدهی به طورحتم اجرای طرح تحول سلامت را دچارمشکل می‌کند، تصریح کرد: بی توجهی به پرداخت این میزان بدهی در چرخه نقدینگی درزنجیره تامین دارو و تجهیزات پزشکی هم تاثیرات منفی دارد.

وی درباره کمک های مجلس برای حل مشکل بدهی بیمه ها به مراکز درمانی، گفت: به دلیل اینکه منابع لازم و کافی برای حل این مشکل وجود ندارد مجلس نمی تواند بار مالی برای دولت ایجاد کند.

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بدهی بیمه ها اجرای طرح تحول سلامت را دچار مشکل می کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات