تجمیع بیمه ها در برنامه ششم تعیین تکلیف می شود

به گزارش خبرگزاری مهر، علی نوبخت در خصوص ضرورت تجمیع بیمه ها، گفت: واقعیت آن است که وزارت بهداشت و درمان بدون دسترسی به منابع بیمه ای نمی تواند مسائل و مشکلات بخش بهداشت و درمان را حل کند.

نماینده مردم تهران در مجلس دهم با تاکید براینکه برای اجرای تجمیع بیمه ها ضرورت دارد منابع بیمه ای دریک محل تجمیع شود، افزود: دوگانگی در منابع بیمه ای معنا و مفهومی ندارد، برای اجرای تجمیع بیمه ها لازم است یک سازمان و نهاد مدیریت مسئولیت منابع بیمه ای را برعهده بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه هم اکنون منابع بیمه ای به صورت هیئت امنایی اداره می شود، ادامه داد: بهتر است در جلسات هیئت امنا با حضور مسئولان ذی ربط در خصوص تمرکز صندوق منابع بیمه ای در یک نقطه تصمیم گیری شود.

نوبخت با بیان اینکه باید هیئت امناء تحت مدیریت سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای تعیین تکلیف منابع بیمه ای تشکیل شود، تصریح کرد: باید با اتخاذ تصمیمات سازنده از بن بست تجمیع بیمه ها خارج شد، البته در حال حاضر وزارت تعاون و رفاه به این نکته اشاره دارد که سازمان تامین اجتماعی به دلیل دریافت حق بیمه بیشتر از کارگران و مخدوش شدن پول کارگران مشمول تجمیع بیمه ها قرار نمی گیرد؛ اما باید با توجه وجود آلترناتیوهای مختلف راهکارهای مناسبی را برای حل مشکلات و تامین منافع کارگران و مردم درنظرگرفت.

وی با اشاره به اینکه پس از تشکیل کمیسیون های تخصصی مجلس تعیین تکلیف تجمیع بیمه ها جزو اولویت های کمیسیون بهداشت و درمان است، گفت: به طور حتم با شروع بررسی برنامه ششم در صحن علنی مجلس این موضوع یعنی تجمیع بیمه ها تعیین تکلیف خواهد شد، زیرا نمی توان با عدم پرداخت پول به مراکز درمانی انتظار ارائه خدمات درمانی مناسب به مردم را داشت.

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تجمیع بیمه ها در برنامه ششم تعیین تکلیف می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات