هزینه اضافی مهمانان خارجی در کاخ گلستان

15 گردشگر آمریکایی منتظرند تا راهنما برایشان بلیت ورودی کاخ جهانی گلستان را تهیه کند. فروشنده بلیت می گوید اوراق را تمام کرده است. گردشگران می خواهند کاخ را ببینند.

گفتن این حرف که بلیت ها تمام شده برای این گردشگران آمریکایی هیچ توجه منطقی ندارد، مخصوصا آن که ساعت کار کاخ گلستان، تازه شروع شده بود! بلیت فروش بعد از کمی تأمل با قاشق در کمد قفل شده ای را باز می کند و یک دسته از بلیت های قدیمی را در می آورد و می فروشد.

بلیت فروش دو اوراق به بهای هشت هزار تومان را به هم منگنه می کند و به بهای 16 هزار تومان به هر گردشگر خارجی می فروشد، در حالیکه ورودیه کاخ گلستان برای بازدیدکنندگان خارجی 15 هزار تومان است. راهنما به این وضع اعتراض می کند و بلیت فروش می گوید: از بالا دستور داده اند به همین شکل بفروشیم.

با وجود آن که نرخ مصوب کاخ گلستان برای بازدیدکنندگان خارجی 15 هزار تومان است، اما بلیت فروش به بهانه ی آن که طبق دستور عمل می کند، از پرداخت باقیمانده پول بلیت ها سر باز می زند.

به گزارش خبرنگار گردشگری ایسنا، این روایتِ یک راهنمای تور از اتفاقی بود که حدود دو هفته پیش رخ داد. مجموعه فرهنگی و تاریخی کاخ گلستان معتقد است این اتفاق فقط همین یک مورد بوده است.

این درحالی است که حدود چهار روز پیش راهنمای دیگری که یک گروه از گردشگران چینی را در کاخ گلستان همراهی می کرد، روایت مشابهی را گزارش داد، با این تفاوت که این بار از قبل برای هر بازدیدکننده خارجی، دو بلیت 8 هزار تومانی آماده شده بود. فروشنده بلیت این بار در توجیه این کار گفته بود: دیگر به کاخ گلستان بلیت جدید نمی دهند و ما مجبوریم از بلیت های قدیمی استفاده کنیم.

بلیت های کاخ گلستان درحالی هزار تومان بیشتر از نرخ مصوب به راهنمایان و بازدیدکنندگان خارجی "تحمیل" شده که مجموعه ی تاریخی فرهنگی گلستان، این جریان را به الکترونیکی شدن بلیت ها ربط می دهد.

کاوه معین پور، روابط عمومی این مجموعه هم با ابراز تعجب از اتفاقی که برای برخی راهنمایان و بازدیدکنندگان خارجی رخ داده، می گوید: این اتفاق شاید در مقطعی افتاده که اوراق جدید تمام شده بود، وگرنه فکر نمی کنم همه بازدیدکنندگان خارجی بلیت 16 هزار تومانی خریده باشند.

او همچنین می گوید: قرار است گیت بلیت کاخ گلستان الکترونیکی شود و مدتی است بلیت به مجموعه ما نمی رسد. بلیت موزه ها اوراق بهاداری است که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری باید آن ها را به دست مجموعه های تاریخی برساند و از آنجایی که گلستان در حال الکترونیکی شدن است، اوراق "کم" و یا "دیر" به دست ما می رسد.

شاید به اعتقاد مسوولان مجموعه جهانی گلستان، این اتفاق برای تمام بازدیدکنندگان خارجی رخ نداده باشد، اما در چند هفته ی اخیر شمار قابل توجهی از راهنمایان تور و گردشگران خارجی با این مساله رو به رو شده اند و مجموعه جهانی گلستان در سکوت و فضایی که عادی جلوه می دهد، از بابت هر بازدیدکننده خارجی مبلغ یک هزار تومان اضافه گرفته است.

اگرچه شاید به زعم مسوولان این مجموعه، یک هزار تومان مبلغ ناچیزی به حساب آید، اما در شرایطی که روزانه صدها بازدید خارجی از این مجموعه تاریخی صورت می گیرد، طبیعتا این مبلغ ناچیز نیست.

از سوی دیگر گرفتن مبلغی اضافه با بیان این بهانه که قرار است بلیت این مجموعه الکترونیکی شود، توجیه قابل قبولی ندارد و باید مسوولان به این مساله - که یقینا از چشم بازدیدکننده خارجی دور نمی ماند و ممکن است اعتبار این مجموعه جهانی را زیر سوال ببرد - رسیدگی کنند.

گردشگران خارجی ، کاخ گلستان ، کاوه معین پور هم رسانیفیسبوکلینکداینتوئیتر دیدگاه شما Comment *CAPTCHAاین سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد. سوال ریاضی * 5 + 10 = این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد. Leave this field blank 1 اخبار جدید ^ نیمی از قلب من برای همیشه در ایران خواهد ماند نیمی از قلب من برای همیشه در ایران خواهد ماند آقای Tommaso De Rosa استاد آشپزی دانشگاه ISIS De Gennaro ناپل ایتالیا و سرآشپز بین المللی که برای یک دوره 5 روزه آموزش پخت و پز ایتالیایی به تهران آمده بود با انتشار متنی احساسی تهران را ترک کرد... ^ لزوم ایجاد برندهای برتر در صنعت گردشگری کشور لزوم ایجاد برندهای برتر در صنعت گردشگری کشور یکی از مهم ترین نیازهای کشور ایجاد برندهای برتر در صنعت توریست و گردشگری است، این برندها باید امکان پذیرایی از میهمانان خارجی را فراهم کرده و امکان رقابت با نمونه های مشابه خارجی را داشته باشند... ^ خطر سیل، موزه لوور را تعطیل کرد خطر سیل، موزه لوور را تعطیل کرد در پی بارش های سیل آسا در چند شهر فرانسه از جمله پاریس پایتخت فرانسه و بالا آمدن سطح آب رودخانه سن، موزه لوور به منظور تخلیه آثار هنری امروز جمعه تعطیل است... خبرهای جدید ادامه ... پل های سیل زده لرستان در نوبت ثبت جهانی هزینه اضافی مهمانان خارجی در کاخ گلستان نیمی از قلب من برای همیشه در ایران خواهد ماند برقراری پرواز مشهد - آبادان تلاش بوئینگ برای ورود به بازار صنعت هوانوردی ایران محوطه برج گنبدکاووس در آتش ناهماهنگی ها سوخت لزوم ایجاد برندهای برتر در صنعت گردشگری کشور خطر سیل، موزه لوور را تعطیل کرد امضای تفاهم نامه سرمایه گذاری در گردشگری بین ایران و روسیه خبرهای پربازدید خانه تاریخی عمارتی نوش آباد در فهرست آثار ملی به ثبت رسید ممانعت از پذیرش زنان مجرد در هتل ها، تخلف است چرا باید اشعار فارسی مولوی مشترکا با ترکیه ثبت شود؟! نامه سرگشاده پویش پاسداری به جامعه هتلداران ایران امضای تفاهم نامه سرمایه گذاری در گردشگری بین ایران و روسیه اقامتگاه بومگردی برند گردشگری ایران گردشگری جامعه محور گزارش و مصاحبه های گردشگری کانال رسمی دنیای سفر عضویت شما در خبرنامه ثبت شد sample@website.com سرویسهای خبری گردشگری هتلداری تور و آژانسها میراث فرهنگی صنایع دستی محیط زیست حمل و نقل تکنولوژی آموزش ویژه دنیای سفر گوناگون از دنیای سفر چند رسانه ایدنیای سفر درباره دنیای سفر تبلیغات در دنیای سفر بازارچه سفرعضویت در خبرنامه facebooktwittergoogle plusinstagramrss با نام بردن از "خبرگزاری دنیای سفر" در بهره گیری از نوشته ها، تلاش ما را ارج نهید. ©1395 Donyaye Safar

[ منبع این خبر سایت دنیای سفر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هزینه اضافی مهمانان خارجی در کاخ گلستان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات