مدیرکل روابط عمومی استانداری مرکزی: ظرفیت رسانه‌ها در تبیین اندیشه امام(ره) به‌کار گرفته شود

عرب / استانداری مرکزی مدیرکل روابط عمومی استانداری مرکزی خواستار استفاده درست و بابرنامه از ظرفیت رسانه‌ها به منظور تبیین اندیشه امام(ره) شد.

مصطفی عرب در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در خمین، با اشاره به نقش رسانه ها در گفتمان سازی اندیشه های امام راحل(ره) اظهار داشت: با بررسی مسیر شکل یری انقلاب اسلامی به این نکته دست پیدا می کنیم که 3عنصر کلیدی نقش ایدولوژی انقلاب اسلامی، رهبری و مدیریت انقلابی امام خمینی(ره) و در نهایت حضور و مشارکت مردمی از جمله عناصر مهم در پیروزی و شکل گیری انقلاب اسلامی بودند.

وی افزود: در واقع از زمان شکل گیری انقلاب تا به امروز این سه عنصر مهم با یکدیگر در تعامل بودند که رسانه ها نیز به عنوان بازوان یاریگر نقش مهم و تاثیرگذاری داشتند.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری مرکزی تصریح کرد: نیاز بود که پیام های امام خمینی(ره) با همکاری رسانه های مختلف به توده مردم منتقل شده و برای دستیابی انقلاب به اهداف خود در جامعه منتشر شود.

عرب با اشاره به فضای رسانه دوران امام خمینی(ره) گفت: در آن دوران فضای رسانه ای متفاوت بود و بخش مهمی از آن را رسانه های سنتی در بر می‌گرفتند که قسمت اعظم آن روحانیت بود.

وی ادامه داد: مساجد دارای ظرفیت های فراوانی بودند که به عنوان یک رسانه در جامعه نقش موثری در انتشار اهداف انقلابی داشتند .

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری مرکزی تصریح کرد: البته در کنار این رسانه ها ابزارهای مختلفی نظیر نوارها  وجود داشتند که می‌توانستند نقش کلیدی در انتقال اندیشه های حضرت امام خمینی(ره) ایفا کنند.

عرب اضافه کرد: بعد از گذشت بیش از دو دهه از ارتحال بنیانگذارکبیرانقلاب اسلامی شاهد این مهم در کشورمان هستیم که چگونه هنوز اثرات قوی رشد تفکرات و اندیشه های سازنده امام راحل(ره) در سراسر جهان موج می‌زند.

وی خاطرنشان کرد: 14 و 15 خرداد فرصتی مغتنم برای شناخت شخصیت امام و افکار و اندیشه های نورانی و تاریخ ساز آن یار سفر کرده خصوصا تاثیرات عمیق امام در مسیر تاریخ ایران و در عرصه های فرهنگی و سیاسی و اجتماعی در جهان اسلام و حتی در میان ملت های آزاده جهان قرار گرفت.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدیرکل روابط عمومی استانداری مرکزی: ظرفیت رسانه‌ها در تبیین اندیشه امام(ره) به‌کار گرفته شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات