نارضایتی فلسطین از نشست پاریس برای احیای «سازش»

به گزارش مشرق، «ریاض المالکی» وزیر خارجه فلسطین اعلام کرد «بازیگران بزرگ» (کشورهای صاحب تاثیر) در راستای کاهش سطح انتظارها از نشست صلح پاریس کار کردند.

بر اساس گزارش «فرانس 24»، المالکی نامی از این بازیگران بزرگ نبرد اما گفت: به نظر می‌رسد بهای حضور بازیگران بین‌ا‌لمللی در نشست پاریس را می‌پردازیم، اینها در راستایی کاهش انتظارها در بیانیه پایانی کار کردند به نحوی که در این بیانیه بسیاری از نکات اساسی که فکر می‌کنیم باید در آن درج شود، ذکر نشد.

وی افزود: ما انتظار بیانیه بهتر با مضمون بهتر را داشتیم اما اکنونی در انتظار این هستیم که از وزارت خارجه فرانسه و عرب‌هایی که در این نشست شرکت‌ کرده‌اند، بشنویم.

شرکت‌کنندگان در نشست فرانسه از طرح فرانسه برای احیای سازش و نیز امکان برگزاری یک کنفرانس بین المللی تا قبل از پایان سال جاری استقبال کردند.

نشست صلح پاریس جمعه (دیروز) برگزار شد. گروه‌های مقاومت فلسطینی پیش‌تر با این نشست مخالفت کرده بودند و فقط جناح سازش‌کار فلسطینی (فتح) از این نشست استقبال کرده بود.

گرچه نشست مذکور بدون حضور نمایندگان دو طرف فلسطینی و اسرائیلی برگزار شد اما آمریکا و دیگر طرف‌های بین‌‌المللی شرکت‌کننده در این نشست پیش‌تر جانبداری خود از رژیم صهیونیستی را اثبات کرده‌اند.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نارضایتی فلسطین از نشست پاریس برای احیای «سازش»» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات