غیرت دینی مثال زدنی اسطوره مسلمان بوکس جهان+عکس

به گزارش مشرق، امروز صبح جهان ورزش و اسلام پهلوانی را از دست داد که نمادی از مقاومت و ظلم ستیزی بود. محمد علی مشت‌زن اسطوره‌ای مسلمان بعد از سال‌ها مبارزه با بیماری پارکینسون(لرزش بدن) جان به جهان آفرین داد.

منش و رفتار این پهلوان واقعی چیزی نیست که قابل توصیف باشد. یاد مشت‌های سنگین او بر حریفانش در ذهن‌های تک تک ما ایرانی‌ها نقش بسته است. او کسی بود که یک تنه برابر آمریکا ایستاد و حاضر نشد تا به جنگ با ویتنام برود حتی حاضر شد به زندان برود ولی مقابل ظلم آمریکا سر خم نکند.

غیرت دینی مثال زدنی اسطوره مسلمان بوکس جهان+عکس

غیرت دینی و تعصب خاص او به اسلام زبانزد خاص و عام بود. او تنها در رینگ بوکس قهرمان نبود بلکه در میان مردم شخصیتی والاتر از یک قهرمان داشت. در هالیوود خیابانی هست به اسم خیابان نامداران، که در این خیابان برای قدردانی از افراد مشهور اسمشان داخل یک ستاره نوشته می‌شود تا مردم هر روز نام آنها را در زمان رد شدن نظاره کنند.

از او درخواست کردند تا نامش را در یکی از ستاره‌ها بنویسند اما محمدعلی در عین ناباوری این درخواست را رد کرد زیرا نمی‌خواست نام پیامبر اکرم صلی الله علیه و سلم در کف خیابان باشد و مردم از روی آن بگذرند و این تعجب آمریکایی‌ها را برانگیخته بود زیرا هیچ کس حاضر نبود این افتخار را از دست دهد.

غیرت دینی مثال زدنی اسطوره مسلمان بوکس جهان+عکس

زمانی که از او پرسیدند چرا راضی به انجام این کار نشده است، در پاسخ قاطعانه گفت : اسم من ، همان نام پیامبرم محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) است ، و من به هیچ وجه حاضر نخواهم بود که نام پیامبر اسلام بر روی زمینی نوشته شود که هر روز مردم بر روی آن پا میگذارند.

غیرت دینی مثال زدنی اسطوره مسلمان بوکس جهان+عکس

هالیوود در نهایت برای او دیواری را ساخت و نامش را روی دیوار حک کرد تا تنها ستاره هالیوودی باشد  که نامش بر روی دیوار حک شود.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «غیرت دینی مثال زدنی اسطوره مسلمان بوکس جهان+عکس» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات